Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (12. 4. 2017)

12. 4. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na správce dynamických IP adres, vytvoříme vlastní GNOME Shell rozšíření, budeme sledovat vývoj kurzů kryptoměn a nakonec si představíme rychlejší alternativu za npm.

xProDDNS

Klient pro správu dynamických IP adres s použitím nebo bez použití služeb Dyn, No-IP, OpenDNS a DNS-O-Matic. Umožňuje monitorovat privátní IP adresy a posílat upozornění v reálném čase prostřednictvím e-mailu nebo textové zprávy. Podporuje export do CSV, XML nebo JSON formátu. Ke stažení jsou verze pro Linux, macOS i Windows.

fwroller.com/, 16.2.2

Argos

Pomocí Argos můžete psát vlastní rozšíření pro GNOME Shell. Sám Argos je rozšířením a umožní vytvářet rozbalovací plochu pro systémový panel z výstupu libovolného skriptu. Projekt se inspiroval BitBarem, který vývojáři uvolnili pro macOS. A je s ním plně kompatibilní. Podporuje mnoho jeho pluginů a nevyžaduje u nich úpravy. Ukázky některých skriptů jsou k dispozici na stránkách projektu.

github.com/p-e-w/argos

Donut

Multiplatformní aplikace pro sledování aktuálních kurzů kryptoměn vůči klasickým měnám (i CZK). Monitoruje vývoj více než 700 virtuálních měn, od Bitcoinu přes FirstBlood a Iconomi až po Litecoin nebo Dogecoin. Umí v reálném čase filtrovat výsledky podle názvu nebo zkratky kryptoměny. Změny v kurzech jsou zvýrazňovány. Kliknutím na měnu dojde k jejímu nastavení jako výchozí a bude automaticky zobrazována na systémovém panelu.

harshjv.github.io/donut/, 2.4.0

pnpm

Správce balíčků, o kterém autoři tvrdí, že je desetkrát rychlejší než npm a o 30 % rychlejší než Yarn. Využívá efektivního způsobu ukládání balíčků, kdy nevytváří kopie, ale odkazy. Místo npm stačí používat pnpm, neboť část příkazů překrývá (např. npm i nebo npm install) a na příkazy fungující na stejném principu pouze odkazuje.

skoleni

pnpm.js.org/

Blbinka

Virtuální svět dělá s lidmi divy. Začínají hledat věci tam, kde nejsou. Podle výzkumu ze začátku dubna by si více než třetina (37 %) pravidelných uživatelů hlasových asistentů (asistentek) přála, aby byl jejich virtuální průvodce skutečným člověkem. A více než čtvrtina přiznala, že má i sexuální představy!

Autor článku