Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (5. 4. 2017)

5. 4. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nového PIM/emailového klienta pro KDE, pohrajeme si s jasem monitoru, zahrajeme si pár MUD her a vyzkoušíme jedno NAS řešení.

Kube

Emailový klient a správce osobních informací pro prostředí KDE. Je postavený na QTQuick a datové vrstvě Sink. Verze 0.1.0 je první předprodukční vydání pro veřejnost. Vzhledem k tomu, že mu zatím chybí některé důležité vlastnosti, nedoporučuje se používat v běžném pracovním nasazení.

github.com/KDE/kube, 0.1.0

Desktop Dimmer

Otevřený nástroj pro nastavení světlosti monitoru. Kromě jednoduchého nastavení přes ikonku na hlavním panelu navíc ještě zvládá práci s více monitory a možnost uložit nastavení.

github.com/sidneys/desktop-dimmer, 2.7.2

Mudlet

V QT napsaný MUD (Multi-User Dungeon) klient. V podstatě jde o základní verzi telnet klienta určeného pro hraní MUD her. Má jednoduché a intuitivní rozhraní a nabízí uživatelům vysokou rychlost a možnost skriptování v jazyce Lua.

www.mudlet.org, 3.0

Rockstor

Distribuce založená na Fedoře, která přináší výkonné, spolehlivé, otevřené a stabilní řešení NAS (Network-attached Storage). Ovládá se přes snadno použitelné a intuitivní webové rozhraní nebo přes příkazovou řádku. Stejně jednoduché je i jeho nastavení a není problém si k němu zaplatit i podporu.

CS24_early

rockstor.com, 3.9.0

Blbinka

Přihlásit se do reality show, kde budete žít uprostřed lesa bez jakékoli moderní techniky, může mít mnohá úskalí. Třeba vám tvůrci nebudou mít jak oznámit, že se show už rok nevysílá.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.