Sonda do světa otevřeného softwaru. Jsou tu prázdniny, takže je idální čas pro editor otevřených map, v případě špatného počasí se můžeme učit Javu nebo vyzkoušet nástroj pro spolupráci na zdrojovém kódu.
Sonda do světa otevřeného softwaru. Jsou tu prázdniny, takže je idální čas pro editor otevřených map, v případě špatného počasí se můžeme učit Javu nebo vyzkoušet nástroj pro spolupráci na zdrojovém kódu.
V Javě napsaný online editor geodat z OpenStreetMap je tu s námi už od roku 2013 a dočkal se již i několika forků. Je jednoduchý a intuitivní a na stránkách OSM je na něj odkazováno jako na primární editor (ze všech OSM editorů má nejvíce uživatelů). Umožňuje vkládání map i fotek, dokáže běžet přímo z webového prohlížeče a na rozdíl od svých konkurentů k tomu nepotřebuje Flash.
ideditor.com, 1.9.6
GNU JTW poskytuje možnost postupně se naučit programování v Javě. V podstatě se jedná o nový programovací jazyk, který je stejně silný jako Java, ale má mnohem jednoduší syntax podobně jako Delphi, Pascal nebo BASIC a umožňuje tak naučit se jednodušeji samotnou Javu.
davin.50webs.com, 1.1
Nástroj pro průběžnou integraci zdrojových kódů pro vývoj softwaru napsaný v Javě. Podporuje verzovací nástroje jako AccuRev, CVS, Subversion, Git, Mercurial, Perforce, Clearcase a RTC. Umí spustit projekty založené na Apache Ant a Apache Maven stejně tak jako shellové skripty a dávkové soubory pro Windows. Projekt je vydáván pod licencí MIT.
jenkins.io, 2.13
GAP (Groups, Algorithms and Programming) je software pod licencí GNU GPL pro výpočty diskrétní algebry původem z Německa. Poskytuje programovací jazyk, knihovny tisíce funkcí, které provádí algebraické algoritmy napsané v jazyce GAP, stejně jako knihovny o velké objemu dat s algebraickými objekty. GAP je používán ve výzkumu a výuky pro studium grup a jejich reprezentace, okruhů, vektorových prostorů, algeber, kombinatorických struktur, a dalšího.
www.gap-system.org, 4.8.4
Je tu doba dovolených a cestování s sebou přináší různá rizika. Třeba i to, že budete na letišti zatčeni kvůli nevhodnému pouzdru na iPhone.
Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Je členem Komise pro informatiku Rady Olomouckého kraje.
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2018 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Powered by Linux.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.