Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (15. 10. 2014)

15. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni si poslechneme hudbu na digitální distribuci her Steam. Zapíšeme si pár událostí do kalendáře, přeložíme titulky ve webovém prohlížeči a vytvoříme hvězdné nebe. Jako vždy nesmí chybět ani tradiční blbinka.

Steam Music Player

Steam už dlouho není jen herní platforma, ale celé multimediální centrum. Poslední velký update do něj přidal možnost nákupu a přehrávání hudby. Pokud jste tak zakoupili nějaký titul i se soundtrackem, album se vám zobrazí v záložce Hudba. Můžete si ho přehrávat i při hraní nějaké hry. Dále můžete tvořit vlastní seznamy skladeb a udělat si tak svůj vysněný mix hudby pro večerní paření.

Softwarová sklizeň (15. 10. 2014) - obrázky k článku

store.steampowered.com

California

Kalendář pro grafické prostředí Gnome 3 California se dostal do verze 0.2. Kromě toho, že aplikace vypadá skvěle po designové stránce, zlepšilo se i uživatelské prostředí a vývojáři přidali i několik pomůcek, které pomohou kalendář používat efektivněji. Zlepšilo se přidávání nových eventů, dále si je můžete lépe roztřídit. Také byly přidány nové animace a grafické prvky. I když má California ještě hodně vývoje před sebou, už teď se dá slušně používat jako základní kalendář na desktopu.

Softwarová sklizeň (15. 10. 2014) - obrázky k článku
omgubuntu.co.uk

launchpad.net/~yorba/+archi­ve/ubuntu/ppa, 0.2

Quick Subtitles

Quick Subtitles je zajímavý nástroj pro tvorbu titulků pro nenáročné překladatele. Co je na něm tak zajímavého? Aplikace je napsaná v HTML5 a běží ve webové prohlížeči. Můžete s ním pracovat téměř kdekoliv. Jeho nevýhodou je však pomalost a oproti hvězdám na poli nástrojů s titulky také minimum funkcí.

Softwarová sklizeň (15. 10. 2014) - obrázky k článku
sourceforge.net

sourceforge.net/projects/qu­icksubtitles/

Spacescape

Koukáte rádi na hvězdnou oblohu? Co si takhle vyrobit vlastní nebeskou klenbu. Spacescape je generátor, který dokáže vyčarovat noční nebe snad ještě úchvatnější než příroda. Stačí zadat několik parametrů a pak už se kochat nespočtem hvězd a dalších vesmírných objektů.

Softwarová sklizeň (15. 10. 2014) - obrázky k článku
sourceforge.net

sourceforge.net/projects/spacescape/, 0.5

Linux tip

Blbinka

Někteří lidé milují focení selfie tak, že kvůli nim zapomenou na okolní prostředí. Je to ale pak trochu bizarní výjev.