Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (15. 10. 2014)

Jakub Zelenka

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni si poslechneme hudbu na digitální distribuci her Steam. Zapíšeme si pár událostí do kalendáře, přeložíme titulky ve webovém prohlížeči a vytvoříme hvězdné nebe. Jako vždy nesmí chybět ani tradiční blbinka.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Steam Music Player

Steam už dlouho není jen herní platforma, ale celé multimediální centrum. Poslední velký update do něj přidal možnost nákupu a přehrávání hudby. Pokud jste tak zakoupili nějaký titul i se soundtrackem, album se vám zobrazí v záložce Hudba. Můžete si ho přehrávat i při hraní nějaké hry. Dále můžete tvořit vlastní seznamy skladeb a udělat si tak svůj vysněný mix hudby pro večerní paření.

Softwarová sklizeň (15. 10. 2014) - obrázky k článku

store.steampowered.com

California

Kalendář pro grafické prostředí Gnome 3 California se dostal do verze 0.2. Kromě toho, že aplikace vypadá skvěle po designové stránce, zlepšilo se i uživatelské prostředí a vývojáři přidali i několik pomůcek, které pomohou kalendář používat efektivněji. Zlepšilo se přidávání nových eventů, dále si je můžete lépe roztřídit. Také byly přidány nové animace a grafické prvky. I když má California ještě hodně vývoje před sebou, už teď se dá slušně používat jako základní kalendář na desktopu.

Softwarová sklizeň (15. 10. 2014) - obrázky k článku
omgubuntu.co.uk

launchpad.net/~yorba/+archi­ve/ubuntu/ppa, 0.2

Quick Subtitles

Quick Subtitles je zajímavý nástroj pro tvorbu titulků pro nenáročné překladatele. Co je na něm tak zajímavého? Aplikace je napsaná v HTML5 a běží ve webové prohlížeči. Můžete s ním pracovat téměř kdekoliv. Jeho nevýhodou je však pomalost a oproti hvězdám na poli nástrojů s titulky také minimum funkcí.

Softwarová sklizeň (15. 10. 2014) - obrázky k článku
sourceforge.net

sourceforge.net/projects/qu­icksubtitles/

Spacescape

Koukáte rádi na hvězdnou oblohu? Co si takhle vyrobit vlastní nebeskou klenbu. Spacescape je generátor, který dokáže vyčarovat noční nebe snad ještě úchvatnější než příroda. Stačí zadat několik parametrů a pak už se kochat nespočtem hvězd a dalších vesmírných objektů.

Softwarová sklizeň (15. 10. 2014) - obrázky k článku
sourceforge.net

sourceforge.net/projects/spacescape/, 0.5

Blbinka

Někteří lidé milují focení selfie tak, že kvůli nim zapomenou na okolní prostředí. Je to ale pak trochu bizarní výjev.