Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (19. 4. 2017)

Filip Zatloukal

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na klienta pro cloud od Amazonu, zahrajeme si pár her pro PSP, zkusíme rozšíření GNOME Terminalu a seznámíme se s jedním databázovým serverem.

Cloud Explorer

Klient pro službu Amazon S3 s jednoduchý a intuitivním grafickým rozhraním. Je napsaný od nuly a zvládá všechny potřebné cloudové operace. Aplikace obsahuje navíc vestavěný textový editor, prohlížeč obrázků a přehrávač videí.

github.com/rusher81572/cloudExplorer, 10

PPSSPP

Emulátor PSP (PlayStation Portable) s jednoduchým a přehledným grafickým rozhraním. Aplikace je napsaná v C++ a postavená na knihovně QT. S PPSSPP můžete hrát hry v HD rozlišení, používat externí ovladače a hlavně můžete uložit hru na jakékoli platformě a dokonce i přenést uložené pozice přímo z PSP.

ppsspp.org, 1.4

VTE

Virtual Terminal Emulator je emulátor terminálu pro prostředí GTK+ 2.0 (a vyšší). V podstatě se jedná o widget, který využívá klasický GNOME Terminal, ale je možné jej použít i v jiných terminálech, editorech, hrách, atd. Oproti klasickému GNOME Terminalu poskytuje další možnosti, jako například nastavení obrázku na pozadí, výstupu na monitor nebo vypnutí anti-aliasingu. 

launchpad.net/vte, 0.48.1

Percona Server

Jedná se o naprosto otevřený fork MySQL serveru. Celý projekt je postavený na Percona XtraDB Storage Engine, napsaný od nuly a spolupracuje jak MySQL, tak s MariaDB databázovými servery včetně zpětné kompatibility. 

www.percona.com/software/mysql-database/percona-server, 5.7.17–13

Blbinka

Přednášky z matiky jsou většinou nudná záležitost. Na univerzitě Biola v Kalifornii, ale mají profesora, který je dokáže oživit.

Našli jste v článku chybu?
19. 4. 2017 16:43

By mě zajímalo, jak dlouho strávil ten profesor s přípravou té blbinky. To chce fakt dedikaci.

19. 4. 2017 10:25

Percona Server nema nic napsaneho od nuly. XtraDB storage je jen obycejne InnoDB vylepsene o par dalsich konfiguracnich promennych a lepsich moznosti monitoringu.