Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (19. 4. 2017)

19. 4. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na klienta pro cloud od Amazonu, zahrajeme si pár her pro PSP, zkusíme rozšíření GNOME Terminalu a seznámíme se s jedním databázovým serverem.

Cloud Explorer

Klient pro službu Amazon S3 s jednoduchý a intuitivním grafickým rozhraním. Je napsaný od nuly a zvládá všechny potřebné cloudové operace. Aplikace obsahuje navíc vestavěný textový editor, prohlížeč obrázků a přehrávač videí.

github.com/rusher81572/cloudExplorer, 10

PPSSPP

Emulátor PSP (PlayStation Portable) s jednoduchým a přehledným grafickým rozhraním. Aplikace je napsaná v C++ a postavená na knihovně QT. S PPSSPP můžete hrát hry v HD rozlišení, používat externí ovladače a hlavně můžete uložit hru na jakékoli platformě a dokonce i přenést uložené pozice přímo z PSP.

ppsspp.org, 1.4

VTE

Virtual Terminal Emulator je emulátor terminálu pro prostředí GTK+ 2.0 (a vyšší). V podstatě se jedná o widget, který využívá klasický GNOME Terminal, ale je možné jej použít i v jiných terminálech, editorech, hrách, atd. Oproti klasickému GNOME Terminalu poskytuje další možnosti, jako například nastavení obrázku na pozadí, výstupu na monitor nebo vypnutí anti-aliasingu. 

launchpad.net/vte, 0.48.1

Percona Server

Jedná se o naprosto otevřený fork MySQL serveru. Celý projekt je postavený na Percona XtraDB Storage Engine, napsaný od nuly a spolupracuje jak MySQL, tak s MariaDB databázovými servery včetně zpětné kompatibility. 

cyber23

www.percona.com/software/mysql-database/percona-server, 5.7.17–13

Blbinka

Přednášky z matiky jsou většinou nudná záležitost. Na univerzitě Biola v Kalifornii, ale mají profesora, který je dokáže oživit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.