Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 1. 2019)

Jiří Sluka

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme nástroj pro nastavení dynamické tapety, využijeme řešení pro dvoufaktorovou autentizaci, vygenerujeme barevné variace (nejen) Arc témat a nakonec se připojíme ke vzdálené ploše.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Komorebi

Jednoduchý manažer pro nastavení dynamických tapet na plochu. Podporuje videa i statické fotografie. Umožňuje vložit vrstvu s aktuálním datem a časem na konkrétní pozici definovanou odsazením. Tapety spolu s nastavením jsou ukládány do knihovny a je možné je opakovaně aplikovat.

github.com/cheesecakeufo/komorebi, 2.1

OTPClient

Řešení pro dvoufaktorovou autentizaci s využitím hlavních standardů (HOTP nebo TOTP). Podporuje nastavení vlastních čísel (mezi 4 až 10) a periody (mezi 10 a 120 vteřinami). Umí pracovat s algoritmy SHA1, SHA256 a SHA512. Dokáže provádět import šifrovaných záloh (Authenticator Plus, andOTP). Pro kryptování lokální databáze pak spoléhá na AES256-GCM.

github.com/paolostivanin/OTPClient, 1.3.1

Oomox

Oomox umožní generovat různé barevné variace Oomox (Numix), Materia a Arc témat (GTK2, GTK3, Cinnamon, GNOME, Openbox, Xfwm), stejně tak i témat ikon Gnome-Colors a Archdroid. Podporuje nastavení základních atributů tématu, výběr sady ikon nebo volbu barev textových elementů. Výsledek konfigurace lze předem projít pomocí náhledu.

github.com/themix-project/oomox, 1.8.0

Dayon!

Multiplatformní nástroj pro připojení ke vzdálenému počítači, zobrazení aktuálního dění na obrazovce a vzdálené ovládání. Nevyžaduje konfiguraci síťových parametrů. Pro minimalizaci využití síťového připojení (hlavně měřeného) přenáší obraz v komprimované podobě a bez barev (až 256 úrovní šedé).

MIF20 tip google

retgal.github.io/Dayon/index.html, 1.6

Blbinka

Tak jak jsme na tom? Už to funguje?