Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (26. 12. 2018)

26. 12. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes vyzkoušíme jeden grafický editor, zahrajeme si únikovou hru, nalepíme si pár poznámkových štítků a řekneme si o nástroji pro správu hesel.

PhotoFlare

Multiplatformní grafický editor inspirovaný dnes již nevyvíjeným programem PhotoFiltre, který byl k dispozici pouze pro Windows. Nejedná se však o prostý klon, jeho tvůrci jej vyvinuli od základu a přidali oproti vzoru množství vylepšení. Byl napsán za pomoci C++, Qt a knihoven Graphicsmagick.

photoflare.io, 1.5.6.1

Lambda Lantern

Úniková hra vytvořená pomocí PureScript, PureScript Native, a Panda3D. Smyslem hry je řešit hádanky, plnit úkoly a díky tomu se dostat z podzemních kobek. Jedním z důvodů existence této hry je snaha tvůrců demonstrovat propojení programovacích jazyků PureScript a C++.

github.com/lettier/lambda-lantern, 0.0.0.0

Xpad

Náhrada nalepovacích štítků s poznámkami. Pokud si rádi na monitor nalepujete papírové štítky s tím, co nechcete zapomenout, pomůže vám eliminovat odpad a trošku pomoct životnímu prostředí. U každé poznámky je možné zvlášť nastavit barvu, styl písma nebo okraje okna. Grafické rozhraní používá GTK+, ale pasuje do jakéhokoliv prostředí.

launchpad.net/xpad, 5.2.0

BitWarden

Otevřený nástroj pro správu hesel. Nabízí stejné funkce jako většina ostatních správců hesel. Jeho přidaná hodnota je v tom, že jeho tvůrci využili služeb profesionálních auditorů pro kontrolu možných bezpečnostních mezer. Proto také existuje jeho placená verze, všechny základní funkce jsou ale k dispozici zdarma. Je možné jej použít jako samostatný program nebo jako doplněk prohlížeče.

bitwarden.com, 1.11.2

Blbinka

Zkušenosti získané při práci pro NASA se dají využít různě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.