Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 11. 2016)

2. 11. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zmenšíme pár obrázků, vrátíme se do školních lavic, nastavíme poštovní server a upravíme pár binárek. Nebude chybět ani blbinka.

jpeg-recompress

Jedná se o nástroj ovládaný z příkazové řádky, který zvládne zmenšit vaše obrázky o 50 % a víc. Program automaticky najde možnost, jak co nejvíc zmenšit obrázek bez dopadu na kvalitu jeho vzhledu. Je velice minimalistický a jednoduchý.

github.com/danielgtaylor/jpeg-archive, 2.1.1

Primtux

Francouzská linuxová distribuce zaměřená na vzdělávání a vyvíjená malým týmem učitelů a počítačových nadšenců. Je založená na Debianu a jako grafické prostředí používá Fluxbox. Je bez problémů spustitelná i na slabším hardwaru.

primtux.fr, 2

Dovecot

Číslo jedna mezi svobodnými POP3 a IMAP servery. Je snadno konfigurovatelný a obsahuje nástroje pro migraci z již existujících POP3 a IMAP serverů.

www.dovecot.org, 2.2.26.0

GHex

Jednoduchý binární editor. Dovoluje uživateli prohlížet a editovat binární soubory jak ve hex, tak v ascii. Obsahuje funkci najdi a nahraď a možnost převodu mezi binárními, osmičkovými, desítkovými a hexadecimálními hodnotami.

wiki.gnome.org/Apps/Ghex, 3.18.3

cyber23

Blbinka

PlayStation 4 disponuje funkcí dynamické změny rozlišení obrazu, která má zabezpečit plynulý chod hry. Že se rozlišení změní na 190×90, by asi nečekal nikdo.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.