Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 12. 2020)

2. 12. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na ovladač uživatelského režimu pro adaptér Xboxu One, budeme pracovat s GitLab repozitáři v CLI a sestavíme si vlastní hlavní panel.

xow

xow je ovladač uživatelského režimu pro bezdrátový adaptér (USB dongle) Xbox One. Ovladač s tímto adaptérem komunikuje prostřednictvím knihovny libusb, vstup z joysticku pak umožňuje získávat přes kernel modul uinput. Mapování funguje na základě existujícího kernel ovladače (xpad aj.).

medusalix.github.io/xow/, 0.5

GLab

Inspirací budiž GitHub CLI a prostor pro vývoj nového klienta, který bude schopen komunikovat s GitLabem z příkazové řádky. GLab nabízí několik základních příkazů pro vytváření, mazání, vyhledávání, archivaci a klonování projektů a repozitářů, správu merge requestů, práci s issues nebo sledování běžících pipelines.

glab.readthedocs.io/en/la­test/index.html, 1.12.0

Polybar

S nástrojem Polybar je možné sestavit vlastní stavový panel a použít v desktopovém prostředí. Takový panel dokáže zobrazit ikony oznamovací oblasti (systray), názvy spuštěných oken, ovládací prvky přehrávače, rozvržení a indikátory klávesnice, indikátory využití CPU a paměti, stav baterie, detaily síťového připojení, aktuální datum a čas, úroveň podsvícení klávesnice a další podstatné i zajímavé informace.

polybar.github.io/, 3.4.3

twemoji-image-packer

twemoji-image-packer je implementace open source knihovny Twemoji s nabídkou celé řady emojis. Pomocí tohoto nástroje lze najít vhodný emotikon, nastavit velikost v pixelech a přes schránku jej přenést do jiného okna nebo uložit na disk. Na Linuxu a Macu je emotikon vykopírován ve formátu PNG.

skoleni

github.com/tinoji/twemoji-image-picker/, 1.0.0

Blbinka

Digitální platidlo od Facebooku si mohou investoři ze svého seznamu aktiv vyškrtnout. Nová implementace blockchainu přinese pouze další krypto dolar.

Autor článku