Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (25. 11. 2020)

25. 11. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si extrahujeme zvukovou stopu z videa, vyzkoušíme nástroj pro vizualizaci síťového provozu, řekneme si o pokročilém YUV přehrávači a podíváme se na moderní desktopové prostředí.

Vitomu

VIdeo TO MUsic jak už název napovídá je nástroj na extrakci zvukové stopy z videa. Umí to jak z online tak z offline video souborů. Stačí jen táhnout a pustit místní soubor nebo URL a zahájit konverzi. Aktuální verze umí zpracovat videa z YouTube a lokální soubory ve formátu MKV a MP4.

github.com/digimezzo/vitomu, 2.0.4

Netvisix

Nástroj, který naslouchá místnímu síťovému rozhraní a pak vizualizuje tok paketů mezi jednotlivými hosty. K dispozici jsou také statistiky paketů ke každému hostovi. Tento program je vyvíjen už od roku 2014 a jeho grafické uživatelské rozhraní je napsáno v QT5.

github.com/bewue/Netvisix, 1.3.1

YUView

YUV přehrávač s pokročilými analytickými nástroji. Podporuje širokou škálu YUV formátů s různým podvzorkováním barvonosných složek a bitovou hloubkou, stejně jako RGB soubory, obrázky a obrázkové sekvence. Dále umí otevřít téměř jakýkoliv videoformát, vzájemně porovnávat snímky a spoustu dalšího.

github.com/IENT/YUView, 2.8

Regolith

Moderní desktopové prostředí postavené na GNOME a i3. Z GNOME si bere správu systému a tu kombinuje s ovládáním grafického prostředí klávesnicí z i3. Pokud chcete toto prostředí používat máte dvě možnosti. Buď instalační balíčky pro Ubuntu a nebo v samostatné distribuci Regolith Linux.

skoleni

regolith-linux.org, 1.5

Blbinka

Taky na podzim rádi fotíte selfie se spadaným listím? Není nad to, když vám úřady vyjdou vstříc.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.