Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (22. 10. 2014)

22. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes se pokusíme o automatizované aktualizování nainstalovaných programů, nakreslíme nebo upravíme obrázek, připravíme ozvučení pro společenskou akci a nakonec vyzkoušíme aplikaci, která se tváří jako virtuální tiskárna. Nebude chybět ani blbinka.

UbuTricks

UbuTricks je jednoduchá aplikace, s jejíž pomocí lze udržovat nástroje a PC hry nainstalované v systému Ubuntu vždy aktuální. Nové verze programů jsou automaticky stahovány a instalovány. Existují tři způsoby instalace, a to pomocí PPA, DEB souboru nebo zdrojového archivu. Program je distribuován jako grafický skript (.sh soubor). V současné době podporuje aktualizaci několika desítek různých aplikací, od GIMPu a LibreOffice přes QuiteRSS až po Red Notebook nebo Ubuntu Tweak.

www.tuxarena.com/apps/ubutricks/, 14.10.10

Rassam-paint

Rassam-paint patří mezi nástroje pro kreslení a lehkou úpravu bitmapových obrázků. Disponuje základní výbavou, ve které nechybí paleta barev, kreslící nástroje (štětec, tužka), filtry, kreslení geometrických útvarů nebo dynamické upravování rozměrů. Jako formáty pro výstup používá například PNG, JPEG, TIFF nebo BMP.

sourceforge.net/projects/ras­sampaint/, 1.0

Soundboard

Soundboard je program pro snadnou přípravu ozvučení během různých akcí a vystoupení. Do aplikace je možné průběžně vkládat krátké zvukové signály / klipy a jedním stisknutím klávesy pak v průběhu představení zvuky spouštět. Poradí si s běžnými vstupními souborovými formáty (např. WAV, MP3 nebo OGG). Navíc je psána v Javě, takže lze spustit jak na linuxových distribucích, tak ve Windows nebo Mac OS.

soundboard.sourceforge.net/, 2.0

Boomaga

Boomaga, v kompletním znění BOOklet MAnager, je grafická aplikace umožňující virtuální tisk pod libovolnou GNU/Linux platformou. Jedná se o virtuální tiskárnu, která slouží k vytvoření náhledu dokumentu. Poskytuje možnosti nastavení tiskárny, navigaci mezi více listy nebo schopnost vytvářet brožury. Aplikace je integrována do tiskového systému ve vaší distribuci, takže se objeví před tiskem z libovolného programu.

cyber23

launchpad.net/~boomaga, 0.6.1

Blbinka

Moderátor populární americké talk show Jimmy Kimmel Live si dovolil výstřelek na účet Applu. Ač se jedná v Americe o velmi oblíbenou značku, nejeden divák se parodii na reklamní spot staronového iPodu musel zasmát.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku