Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (22. 7. 2020)

22. 7. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si stáhneme obsah z YouTube, nasimulujeme si fyzikální modely, vyzkoušíme správce relace pro multimediální server a podíváme se na platformu pro řízení firmy.

YouTubeDownloader

Jak už název napovídá, jedná se o nástroj pro stahování obsahu ze služby YouTube. Jedná se v podstatě o grafické rozhraní pro program youtube-dl, který se ovládá pouze přes příkazovou řádku. Díky tomuto programu si tak o dost pohodlněji můžete stáhnout video, extrahovat z něj zvuk, stáhnout titulky nebo stáhnout playlist.

www.linux-apps.com/p/1404946, 0.4

Wireboi

Implementace celulárního automatu wireworld. Umí simulovat modely, které slouží k časově i prostorově nespojité modelaci fyzikálních systémů. V takovéto simulaci může každá buňka být v jednom ze čtyř stavů, mezi kterými přechází podle určených pravidel.

github.com/RainingComputers/Wireboi, v1

WirePlumber

Správce relace pro multimediální server PipeWire od společnosti Collabora. Tento server zprostředkovává linuxovým aplikacím jednotný přístup k audiu a videu. Hlavním úkolem tohoto správce je zajistit, aby spuštěné streamy běžely na příslušném zařízení nebo aplikaci podle nastavených pravidel.

gitlab.freedesktop.org/pi­pewire/wireplumber, 0.3.0

Axelor

Modulární platforma pro řízení firmy. Nabízí více než 20 integrovaných aplikací pro ERP, CRM nebo BPM, které mohou být instalovány samostatně a používány nezávisle. Běží v cloudu a může s ní pracovat více uživatelů zároveň.

CS24_early

www.axelor.com, 5.2

Blbinka

Spojení celosvětové pandemie a moderních technologií přineslo zajímavé možnosti. Z domova se teď dá nejen pracovat nebo nakupovat, ale taky spousta jiných zajímavých věcí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.