Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (23. 1. 2019)

23. 1. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na klon TweetDecku pro GitHub, vyzkoušíme WhatsApp klient, stáhneme si pár videí z internetu a řekneme si o nástroji pro reverzní inženýrství.

DevHub

Klon TweetDecku pro GitHub. Je určený pro lepší přehled o tom, co důležitého se na GitHubu děje. Všechny aktivity tak můžete sledovat ve sloupcích stejně jako u TweetDecku samozřejmě s tématem, jaké si zvolíte. Nová oznámení si můžete buď okamžitě přečíst nebo odložit na později.

github.com/devhubapp/devhub, 0.43.0

Altus

Na Electronu postavený desktopový klient pro WhatsApp. Název pochází z latiny a znamená „vysoký“, „hluboký“ nebo „vznešený“. Kromě toho, že budete moct se svými přáteli komunikovat pohodlně za pomocí PC, budou se vám zobrazovat nativní oznámení, budete si moci změnit téma vzhledu a nebo minimalizovat program na lištu.

shadythgod.github.io/altus, 1.2.4

Downline

Program pro stahování videa a audia ze služeb YouTube, Vimeo, Dailymotion, SoundCloud a spousty dalších. Nabízí funkce jako stahování více souborů naráz, možnost vybrat si kvalitu zvuku a videa (podporuje 4K), přerušit stahování a znovu na něj navázat, stáhnout celý playlist nebo kanál, stáhnout video včetně titulků nebo stahovat soubory z více zdrojů.

jarbun.github.io/downline, 1.2.0

Radare2

Sada nástrojů a knihoven pro reverzní inženýrství. Projekt původně začínal jen jako forenzní nástroj a příkazový hexadecimální editor, později pak přidal podporu pro analytické nástroje, dekompilaci zdrojového kódu nebo odlaďování programů. Provozovat jej můžete na široké škále architektur i operačních systémů a stejně tak podporuje velké množství souborových formátů.

Cloud 24 - tip 1

www.radare.org, 3.2.1

Blbinka

Když vyhlásíte soutěž na sociální síti, občas se nestačíte divit, kdo ji nakonec vyhraje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.