Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (25. 6. 2014)

25. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni oslavíme návrat Opery na linuxový desktop, změříme elegantně čas s vizuálně líbivými hodinami zkonvertujeme audiovizuální soubory a složíme si netradičním způsobem vlastní hudbu. Jako vždy nesmí chybět ani tradiční blbinka.

Opera

Po delší době konečně přichází nová verze kvalitního internetového prohlížeče Opera. Vývojáři si dali ve vydávání aktualizací pro linuxovou verzi bohužel drobnou pauzu. Nyní je přístupná ta s řadovým číslem 24. Změny jsou na první pohled viditelné už po vizuální stránce. Dále si budou moc linuxoví uživatelé vychutnat funkce jako Speed Dial nebo Tab Peek.

Softwarová sklizeň (25. 6. 2014)- obrázky k článku.
http://blogs.opera.com/.

opera.com, 24

UP Clock

UP Clock je elegantní a vizuálně pěkný widget hodin pro váš desktop. Designem navazuje na mobilní verzi Ubuntu. Dále UP Clock disponuje jednoduchým budíkem a možností si lehce upravit jejich vzhled. Na výběr je několik barev či možnost namíchat svoji vlastní. Také jde nastavit průhlednost celého widgetu, aby nepůsobil rušivěji, než je uživateli příjemné.

Softwarová sklizeň (25. 6. 2014)- obrázky k článku.

apps.ubuntu.com/cat/applications/up-clock/, 5.4

dmMediaConverter

DmMediaConverter je grafickou nadstavbou pro projekt FFmpeg. Díky uživatelsky příjemnému rozhraní se nebudete trápit s příkazovou řádkou. Přitom můžete využít všech výhod, které FFmpeg nabízí při konverzi videa. Soubory není problém otagovat nebo do nich přidat titulky či obraz přizpůsobit plně vašim potřebám.

Softwarová sklizeň (25. 6. 2014)- obrázky k článku.

dmsimpleapps.blogspot.cz/, 0.9.8

Songbase

Songbase je netradiční software určený pro tvorbu vlastní hudby. V rozsáhlé databázi si najdete jednotlivé zvuky, které skládáte za sebe a vytváříte tím tak vlastní hudební díla. Výsledek poté můžete exportovat do formátu MusicXML.

CS24_early

Softwarová sklizeň (25. 6. 2014)- obrázky k článku.

gr9341.wix.com/songbase, 2.2.7

Blbinka

Začaly letní slevy na Steamu. To lze oslavit jen tématickým klipem.

Byl pro vás článek přínosný?