Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (28. 5. 2014)

28. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na zajímavý kalendář pro prostředí Gnome, oblékneme hudební službu Spotify do černé barvy, zachatujeme s přáteli bez špehování a ukážeme si FTP klient pro Firefox. Jako vždy nesmí chybět ani blbinka. Tentokrát vám může zachránit i život.

California

Na mobilních telefonech, a dokonce i na Windows, můžeme ihned po instalaci systému najít alespoň základní aplikaci kalendáře. Ale co na distribuci s nejnovější verzí prostředí Gnome? Tam bohužel občas ne. Změnit by to měla aplikace California. Ta se sice vyskytuje ve velmi rané verzi, ale už teď se dá solidně používat. Kalendář disponuje velmi příjemným vzhledem a jednoduchým ovládáním. K tomu být základní kalendář pro čistý Gnome 3 má California skvěle nakročeno.

Screenshoty k softwarové sklizni
zdroj: wiki.gnome.org

wiki.gnome.org/Apps/california, 0.1

Spotify

Hudební služba Spotify na všech platformách pozvolně změnila vzhled a oblékla se do módní černé barvy. Této „zásadní“ aktualizace se nyní konečně dočkala i verze pro operační systém Linux. Kromě jiných barev se můžete těšit i na lepší přehlednost. Spotify nyní už ale nepřipomíná iTunes, což může někomu vadit.

Screenshoty k softwarové sklizni

spotify.com/cz/

J-Messenger

Pokud nevěříte službám třetích stran a chcete si bezpečně a bez špehování chatovat s přáteli připojených na domácí síti, můžete využít aplikaci J-Messenger. Lze vytvářet vlastní chatové servery nebo se naopak připojit k již existujícím. Samotný messenger ale nedisponuje pokročilými funkcemi. Kromě posílání zpráv vás nic dalšího nečeká.

Screenshoty k softwarové sklizni

j-messenger.sourceforge.net, 1.0.0

FireFTP

FireFTP je jednoduchý multiplatformní klient pro internetový prohlížeč Firefox. Kromě obrovské rychlosti podporuje aktivní i pasivní přenos souborů. Add-on vás informuje o stavu jednotlivých procesů na liště. Velkou výhodou je i možnost spravovat více uživatelských účtů naráz a pak mezi nimi jednoduše přepínat.

cyber23

fireftp.net, 2.0.19

Blbinka

A to víte, že vás může sociální síť Pinterest připravit na apokalypsu

Byl pro vás článek přínosný?