Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (30. 7. 2020)

30. 7. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si nastavíme profily s výkonovými stavy GPU a paměti, budeme monitorovat využití šířky pásma, vytvoříme virtuální mikrofon pro potlačení šumu a nakonec si necháme zobrazit živá data z akciového trhu.

CoreCtrl

CoreCtrl umožňuje nastavit profily s výkonovými stavy GPU a paměti, a specifickým využitím ventilace CPU v závislosti na teplotě. V programu lze sledovat pomocí grafů aktuální zatížení procesoru a paměti, teplotu, výkon a počet otáček ventilátoru za minutu. Nadefinované profily jsou platné pro přiřazené procesy (hry, editor videa, modelovací software aj.).

gitlab.com/corectrl/corectrl/, 1.1.0

bandwhich

bandwhich zobrazuje v příkazové řádce aktuální využití šířky pásma dle procesu, připojení nebo vzdálené IP adresy (hostitele). Zaznamenává počet spojení a aktuální rychlost stahování/upladu pro každý proces, zachytává a zobrazuje velikost IP paketů, umožňuje také monitorovat vzdálené adresy a vypisovat počet spojení.

github.com/imsnif/bandwhich/, 0.16.0

NoiseTorch

NoiseTorch je aplikace se zvukovým serverem PulseAudio, která umožní vytvořit virtuální mikrofon a potlačit šum v libovolném nástroji pro hlasovou komunikaci (konferenční, VoIP aj.). Pro aktivaci stačí v globálním nebo aplikačním nastavení zvolit výchozí vstupní zvukové zařízení NoiseTorch Virtual Microphone. Nástroj dle slov vývojáře zaměřuje svou činnost na potlačení zvuku stisků kláves, ventilátorů či okolního šumu.

github.com/lawl/NoiseTorch/, 0.5.3-beta

stonky

stonky umožňuje v příkazové řádce monitorovat vývoj akciového trhu. Data dotahuje prostřednictvím Yahoo! Finance. Pomocí přehledného dashboardu informuje o poklesech a růstech hodnot akcií jednotlivých korporací, ale i vlastních pozic.

skoleni

github.com/jkwill87/stonky/, 1.1.1

Blbinka

Zvýšení obratu vlastně není tak komplikovaná procedura.

Autor článku