Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (31. 10. 2018)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na program na tvorbu modelů pro Minecraft, vyzkoušíme aplikaci pro sdílení informací mezi výzkumníky, řekneme si o projektu pro přenos 8K videa a koukneme na jeden zajímavý vyhledávací nástroj.
Filip Zatloukal
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Blockbench

Otevřený modelovací program. Primárně je určen k tvorbě modelů pro hru Minecraft, ale je samozřejmě použitelný i k vytvoření modelů pro jakýkoliv účel. Modely je pak možné exportovat do formátů Bedrock, Optifine nebo .obj. Program je k dispozici jak pro instalaci na desktop, tak jako webová aplikace.

blockbench.net. 2.0.2

Brainverse

Aplikace, která se snaží výzkumným pracovníkům ulehčit správu, sledování a sdílení informací za použití jednotného formátu. Tento elektronický poznámkový blok vyvíjený pod Apache licencí funguje jak ve formě programu na desktopu, tak jako webová aplikace.

github.com/ReproNim/brainverse, 0.0.8

UltraGrid

Společný projekt několika institucí včetně Masarykovy univerzity a CESNETu pod BSD licencí, jehož cílem je implementace přenosu vysoce kvalitního videa i audia s rychlou odezvou. Používá nekomprimované nebo velmi málo komprimované streamy k dosažení 8K rozlišení s odezvou nižší než 100 ms.

www.ultragrid.cz, 1.5

Pext

Název softwaru znamená rozšiřitelný nástroj založený na Pythonu (Python-based extendeable tool). Jak tedy tento název napovídá, jedná o software napsaný v Python 3 a Qt5 QML s možností instalace modulů. Nabízí jednoduché okno s vyhledávacím polem, umožňující pomocí modulů definovat, které výsledky vyhledávání budou zobrazeny a jak s nimi pak bude naloženo.

tip_Ansible

pext.io, 0.20.4

Blbinka

Když vás platí někdo za reklamu, tak asi není dobrý nápad chodit do televize s výrobkem od konkurence.