Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (31. 3. 2021)

31. 3. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vypočteme matice a determinanty, dáme si do pořádku osobní finance, zaznamenáme si své herní okamžiky a podíváme se na otevřený systém pro řízení vztahů se zákazníky.

Matrix Calculator

Program pro výpočet matic a determinantů s minimalistickým grafickým rozhraním. Podporuje zatím jen matice 2×2, 3×3 a 4×4. Vstupy lze zadávat v celých číslech, v desetinných číslech nebo ve zlomcích. Já osobně jsem se mimo vysokoškolské studium s těmito výpočty nikdy nesetkal, takže předpokládám, že najde své největší využití právě mezi studenty.

github.com/dcindia/matrix-calculator, 3.2

Firefly III

Správce osobních financí, který vám pomůže sledovat vaše příjmy a výdaje. Ke správě stavu své peněženky má každý trochu rozdílný přístup. Firefly III staví na tom, že pokud víte, kam vaše peníze tečou, můžete jejich odlivu zabránit. Můžete zde vytvářet a upravovat transakce a účty, přidělovat jim rozpočty, kategorie a poznámky. Potom můžete automatizovat rozpočty a opakované transakce a nastavit závazky. Veškerá data jsou ukládána na lokální disk, takže se nemusíte bát, že vaše finanční záležitosti jsou dostupné někde v cloudu.

www.firefly-iii.org, 5.5.1

Casterr

Nástroj pro nahrávání dění na obrazovce. Jeho hlavním cílem je zaznamenávání vašich nejlepších herních momentů. Umí totiž automaticky spustit nahráváni, jakmile zapnete hru, a zastavit ho po jejím ukončení. Nahrávku pak uloží na lokální disk a hned po uložení nabídne uživateli možnost video automaticky sdílet podle nastavených předvoleb. Hned po jeho uložení na veřejný server předá uživateli odkaz na něj.

github.com/sbondCo/Casterr, 0.1.1

EspoCRM

Otevřená webová aplikace, která umožňuje prohlížet, zadávat a vyhodnocovat všechny vztahy vaší společnosti. jednoduchém a intuitivním prostředí tak můžete spravovat lidi, společnosti, projekty nebo příležitosti. Nabízí všechny funkce, které se od CRM softwaru očekávají. K dipozici je kalendář, správa dokumentace, emaily, skladový systém a spousta dalších funkcí.

Cloud23

www.espocrm.com, 6.1.5

Blbinka

Linuxová konzole je silný nástroj, se kterým se dá udělat skoro vše. Pokud chcete, tak třeba i pěstovat bonsaje

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.