Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (11. 3. 2021)

11. 3. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme terminál s IntelliSense, poupravíme nastavení mobilního procesoru AMD Ryzen, spustíme Windows program přes Wine a nakonec podepíšeme soubor.

Termy

Termy je terminál vybavený IntelliSense, který pomůže s kompletací příkazů či cest k souborům. Přehledně odděluje vstup od výstupu a podporuje práci ve více relacích. Pomocí integrace editoru Visual Studio Code umožní provádět rychlé úpravy v textových souborech a zdrojových kódech.

termy.app/, 0.3.0

Ryzen Controller

Ryzen Controller je nástroj pro tweakování výkonu mobilního procesoru AMD Ryzen. Modifikované nastavení (teplotní limit, nejvyšší možný tepelný výkon aj.) lze ukládat samostatně ve formě předvoleb a uplatnit kdykoliv je potřeba maximalizovat výkon vašeho notebooku.

www.ryzencontroller.com/, 2.0.0

Proton-Caller

Proton-Caller je jednoduchý pomocník předurčený ke spouštění programů pro Windows pomocí nástroje kompatibility Valve Proton založeného na Wine. Pomocí argumentů lze specifikovat použitou verzi Protonu nebo definovat jeho cestu ručně.

github.com/ValveSoftware/Proton/, 5.13.6

Minisign

Minisign je nástroj pro podepisování souborů a verifikaci podpisů. Umožňuje vytvořit veřejný a soukromý klíč a pomocí systému digitálního podepisování Ed25519 zajistit možnost případného ověření integrity souboru.

jedisct1.github.io/minisign/, 0.9

Blbinka

Mysleli jste si, že všelijaké kryptoměny a blockchainy slouží jen pro řešení vážných ekonomických otázek?

Autor článku