Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (17. 2. 2021)

17. 2. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na renderovací nástroj od Intelu, prohlédneme si herní scény, zaúčtujeme pár faktur a řekneme si o aplikaci pro tvorbu prezentací v jazyce Markdown.

OSPRay

Otevřený škálovatelný renderovací nástroj z dílny Intelu. Cílem tohoto projektu je nabídnout sadu knihoven, které pak budou snadno použitelné v aplikacích, které používají ray tracing renderování. Jelikož se jedná o produkt Intelu, tak pro svůj běh využívá pouze procesor a jak se dá očekávat, je optimalizovaný na procesory této značky.

www.ospray.org, 2.5.0

view3dscene

Prohlížeč formátů glTF, X3D, Spine JSON a dalších formátů modelů podporovaných Castle Game Enginem (3DS, MD3, Wavefront OBJ, Collada, Cocos2d). Podporuje prohlížení scén a virtuální procházky po vytvořeném světě s funkcemi jako jsou detekce kolizí nebo gravitace. Vykreslování probíhá díky OpenGL a nabízí stíny, zrcadlení a další efekty.

castle-engine.io/view3dscene, 4.1.0

Mustang

Knihovna a nástroj pro příkazovou řádku pro program pro tvorbu elektronických faktur ve formátu strukturovaného PDF Factur-X/ZUGFeRD. Používá se pro tvorbu, vyhodnocení a parsování faktur. Dále umožňuje extrahovat a kombinovat PDF nebo XML z Factur-X a nebo je konvertovat do HTML.

www.mustangproject.org, 2.1.1

Fusuma

Aplikace pro tvorbu prezentací v jazyce Markdown a MDX. Mezi jeho nejsilnější stránky patří tvorba prezentací optimalizovaných pro webové stránky s podporou SEO. Podporuje javascriptovou knihovnu MathJax, díky které zvládá vytvářet vzorečky, rovnice nebo diagramy.

Cloud 22 temata

hiroppy.github.io/fusuma, 2.2.0

Blbinka

Před videokonferencí si vždy musíte zkontrolovat, jestli vše funguje, jak má. Jinak budete muset vysvětlovat, že nejste kočka.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.