Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (10. 2. 2021)

10. 2. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme rozpoznávat hudbu, necháme se informovat o parametrech GPU, pošleme G-kód do CNC stroje a nakonec provedeme transformaci obrázku.

SongRec

SongRec je Shazam klient pro rozpoznávání hudby z audio souborů nebo mikrofonu. Podporuje použití skrze grafické rozhraní nebo příkazovou řádku. K dispozici je historie rozpoznaných skladeb, kterou lze exportovat do souboru (CSV), ale také možnost kontinuální detekce z mikrofonu s nastavitelným výchozím zvukovým zařízením.

github.com/marin-m/SongRec/, 0.1.2

radeon-profile

radeon-profile umožňuje monitorovat základní parametry grafického procesoru, jako je frekvence, napětí, využití, teplota nebo rychlost ventilátorů. Nabízí dynamické řízení spotřeby (DPM), možnost definice vlastních křivek nebo fixní rychlosti ventilátoru, poradí si také s přetaktováním GPU nebo nastavením dynamického střídání profilů řízeného událostmi.

github.com/marazmista/radeon-profile/, 20200824

bCNC

bCNC umožňuje posílat CNC příkazy ve formě G-kódu do grblHAL (GRBL), což je firmware, který slouží k řízení CNC strojů vybavených převážně krokovým motorem.

github.com/vlachoudis/bCNC/, 0.9.11

FOSStriangulator

Na odlehčenou se podíváme do světa grafické transformace, kde můžeme pomocí nástroje FOSStriangulator proměnit obyčejnou fotografii na trojúhelníkovou mozaiku. Tu je pak možné uložit ve formátu SVG, PDF nebo OBJ. Body trojúhelníkové sítě lze uložit samostatně do TXT souboru.

CS24_early

github.com/FOSStriangulator/FOS­Striangulator/, 1.0.0

Blbinka

Po měsících testování vesmírného internetu přilétá první vlaštovka i k nám do střední Evropy. Prozatím v podobě předplatného si můžete zajistit (s nadsázkou), že v roce 2022 budete komunikovat (nepřímo) se satelity na nízké oběžné dráze.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku