Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (4. 8. 2021)

4. 8. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zažádáme o technickou podporu, představíme si 3D engine, vyzkoušíme si řešení pro práci s uchazeči o zaměstnání a podíváme se na nástroj pro správu identit a přístupů.

UVdesk

Otevřené řešení napsané v PHP pro správu požadavků na technickou podporu. Je primárně zdarma, ale nabízí i verzi s placenou podporou a přidanými funkcemi. Kromě základní administrace požadavků nabízí podporu sociálních médií, možnost vytvářet požadavky z emailů, podporu více kanálů nebo možnost automatizace řešení problémů.

www.uvdesk.com, 1.0.14

Rayngin

3D engine pro textury z obdélníkových komor tvořených entitami ze stínovaných barevných kuliček. Nabízí pohyb se šesti stupni volnosti, animace, hudbu a mluvené slovo, dialogy, popisky, správu inventáře a položek, možnosti ukládání a načítání, nápovědu a spoustu dalších funkcí. Je multiplatformní a dostupný ve více jazycích.

sunkware.org/rayngin, 0.3.0

Yawik

Webové řešení pro správu žádostí o práci. Do systému je možné vkládat volné pozice, které pak po vyplnění formuláře systém přiřadí k příslušnému žadateli. Žadatelé i náboráři se můžou k Yawiku připojit přes sociální sítě. Je taky možné jej integrovat do firemních webových stránek díky zásuvnému modulu. 

yawik.org, 1.0.3

Æ-DIR

Authorized Entities Directory je nástroj pro správu identit a přístupů. Je postavený na principech OpenLDAP, takže přísně dodržuje zásady znát potřeby a co nejméně přidělovat privilegia. Pro větší bezpečnost proto poskytuje práva pro malé spravovatelné oblasti a vyžaduje dvoufaktorové ověření. 

CS24_early

ae-dir.com, 0.27.4

Blbinka

Dnes už je aplikace snad úplně na všechno. Třeba i na kočičí nálady.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.