Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (5. 5. 2021)

5. 5. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme nástroj pro posílání zpráv ze skriptů a jobů do oblíbených komunikátorů, vyzkoušíme nový terminálový workspace a projdeme vývojovou dokumentaci či Stack Overflow.

PingMe

PingMe umožňuje odesílat nastavitelné zprávy (alerty) ze skriptů, cron jobů či CD/CD pipelines do konverzací na různých platformách, jako je Discord, Microsoft Teams, Mattermost, Pushover, Pushbullet, RocketChat, Slack, Telegram, Twillio, ale také e-mailovou zprávou na zvolenou adresu. Zprávy lze využít pro informování o chybách, úspěšném dokončení jobů, fantazii se meze nekladou.

github.com/kha7iq/pingme, 0.1.7

Zellij

Pomocí Zellij si můžete vytvořit personalizované terminálové prostředí. Podobně jako některé terminálové multiplexory umožňuje rozdělit okno do několika panelů a karet. Pomocí layoutovacího enginu lze navrhnout vlastní mapu panelů (v YAML), ve kterém kromě standardních pseudoterminálů můžete zobrazit také vlastní obsah skrze pluginy. Jedním z již hotových pluginů je Strider, který slouží jako souborový manažer.

zellij.dev/, 0.7.0

Devbook

Pokud hledáte cestu, jak se během programování oprostit od webového prohlížeče při zkoumání dokumentací, Devbook se nabízí jako zajímavá varianta. Jedná se o vyhledávací engine, k jehož použití nepotřebujete myš a dokáže během chvilky najít informace z oficiálních zdrojů pro jednotlivé jazyky a technologie, ale také ze Stack Overflow.

usedevbook.com/, 0.1.18

CliFM

CliFM je shellový souborový manažer, který je schopen provádět všechny běžné operace (kopírování, přesouvání, mazání souborů), přistupovat k oblíbeným souborům a adresářům pomocí záložek, selektovat soubory z vícero míst, vyhledávat soubory pomocí regulárních výrazů, podporuje ale také rozšíření funkcionality skrze vlastní akce (jakési pluginy).

github.com/leo-arch/clifm, 1.0

Blbinka

Konsorcium Unicode zařadilo do aktualizací plánovaných na příští rok rozmanitější sadu emoji symbolizující potřesení rukou. Zapamatovat si vhodnou kombinaci pro každého kamaráda nebo kolegu bude pěkná fuška.

Autor článku