Hlavní navigace

Wšehochuť (1. 9. 1999)

1. 9. 1999
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

V dnešní Wšehochuti se podíváme na server, který pomůže všem „advokátům Linuxu“ a také na jedno místo, kde jde o jediné: o dobrou zábavu.
Linux Bussines Applications

Každý, kdo někdy musel obhajovat, proč nasadit zrovna Linux, byl určitě konfrontován s otázkou, „kdo další to používá?“. Díky kratší diskuzi, která se na toto téma rozběhla v české linuxové konferenci, jsem se dozvěděl o serveru Linux Bussines Applications, který mapuje použití Linuxu v komerčním světě.
Na titulní straně naleznete seznam firem tříděný přehledně do kategorií. Po odkliknutí zvolené firmy získáte její stručnou charakteristiku, kontakty (emailové i telefonní) a hlavně přehled toho, v jakých oblastech a pro jaké účely je v ní Linux používán a s kterými konkrétními produkty. A tak není problém zjistit, že třeba firma Sony používá Linux při vývoji firmwaru pro svoje produkty, Mercedes Benz sází dokumenty v TeXu a nebo že United States Postal Service (něco jako Česká pošta, ale narozdíl od ní snad i funguje :) používá Linux pro automatické rozpoznávání adres na zásilkách. Pokud máte pocit, že vaše firma by v tomto seznamu neměla chybět, můžete ji do seznamu snadno přidat pomocí formuláře.

Server Linux Bussines Applications by neměl chybět v bookmarkách nikomu, kdo je čas od času nucen dokazovat, že Linux není jenom hračka pro nadšence. No a ti ostatní mohou jeho prohlížením strávit zajímavé chvíle. Člověk chvílemi až žasne, kde všude se Linux používá…

Humorix
Jedno úsloví říká, že srandy není nikdy dost a mě nezbývá, než s ním souhlasit. Těch méně zábavných událostí nás potkává denně mnoho a tak není na škodu se občas trochu odreagovat při čtení něčeho zábavnějšího. Server Humorix, který jsem rovněž objevil díky příspěvku z české linuxové konference, se zaobírá linuxovým humorem. Všechno, co na něm najdete je pouhopouhý výmysl pro naše pobavení, i když to občas zní velice přesvědčivě. Příspěvky jsou většinou dobře napsané a řekl bych, že jde o humor poměrně vkusný a neagresivní. Je jasné, že na paškál se zde občas bere Micro$oft a Windows, ale autorům není cizí ani vtipkování na vlastní účet. Kromě humoristických článků zde naleznete i sbírku citátů o Linuxu a odkazy na další podobně zaměřené servery.
Humorix vřele doporučuji, ale musím podotknout, že pro jeho čtení je nutná poměrně dobrá znalost angličtiny (ovšem i se slovníkem v ruce se u něj dá dobře pobavit). Pokud Vám leze okolní, smrtelně vážný svět krkem, neváhejte a zamiřte na Humorix.

A to je pro dnešek vše, někdy zase načtenou :) u našeho internetového putování…

Autor článku