Hlavní navigace

Wšehochuť (2. 7. 1999)

2. 7. 1999
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Dnes pokračujeme v exkurzi po nejznámějších linuxových serverech ve světě.
Linux Today

Linux Today je podle mého skromného názoru jeden z nejlepších serverů o Linuxu vůbec. Ani v tomto případě nejde o „čistý“ zpravodaj ve smyslu publikování autorských článků, ale spíše jde o „sběrnu“ všeho, co se kolem Linuxu šustne. Příspěvků zde naleznete denně poměrně hodně, ale na rozdíl od ostatních podobných serverů jsou i komentované, případně si můžete přečíst nejdůležitější myšlenky či citace z originálu. Linux Today nepřekypuje přemírou grafiky (no, on vlastně až na logo a banner žádnou grafiku neobsahuje), takže se i rychle načítá.
Server disponuje standardními službami, jako je vyhledávání, archív článků nebo možnost přidávat uživatelské příspěvky. Užitečné jsou i doplňkové sekce, jako například security (obsahuje příspěvky týkající se bezpečnosti), site digests (titulky článků na ostatních serverech), mailing lists (mailové konference, týkající se Linuxu) nebo třeba jobs, kde můžete hledat pracovní příležitosti (pravda, to je spíše oblast vhodná pro Američany, ale na druhou stranu, Internet zkracuje vzdálenosti, že).
Pokud budete chtít zrcadlit titulky článků vycházejících na Linux Today, není nic snazšího. Kompletní návod je k mání v sekci link us. Najdete zde i seznam serverů, které titulky aktuálně nabízí. Zbývá jenom podotknout, že Root je samozřejmě mezi nimi.

Linux World
Pod křídly IDG, které má ve své stáji tištěné i internetové časopisy jako je například Computer World, PC World nebo Mac World, vznikl i projekt Linux World. Jeho obsah sestává jak z komentovaných článků z celého světa, tak i z vlastní tvorby. Obě tyto části navíc nabízí ke všem příspěvkům diskuzní fóra, která ale zřejmě zatím zdaleka nedosahují popularity pokeců na Slashdotu.
Hned na začátku titulní strany bývá „vypíchnuta“ jakási top story, tedy jeden rozsáhlejší článek, který zde zůstává obvykle delší dobu.
Samozřejmě, že i Linux World disponuje vyhledáváním, pravidelně se zde objevují ankety a nechybí ani menší rozcestník na další servery. U LW bych tuto část malinko vyzdvihnul, protože je dělena podle mě velmi logicky: na novinkové a technicky zaměřené servery. Velice zajímavá a často poučná je sekce Letters, tedy dopisy – ty doporučuji k pročtení.
Přehled článků z LW si můžete nechat i zasílat emailem v týdenním souhrnu, ale na můj vkus je registrační formulář až příliš zvědavý. Než to člověk vyplní, tak u toho zestárne a navíc netuším, co je IDG do toho, kolik peněz utratí moje firma ročně za hardware :(
Linux World existuje i v české mutaci a najdete ho zde. Je na svém americkém bratříčkovi nezávislý a podle mne je i o něco chudší.
Oba dnes zmiňované servery jsou přínosným zdrojem informací a myslím, že po každodenním okruhu Freshmeat – Slashdot – Linux Today – Linux World vám nic zajímavého neunikne :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku