Hlavní navigace

Ximian

Jak z Evolution na Thunderbird

Linux.com přináší návod, jak pohodlně přejít z Ximian Evolution na Mozillu Thunderbird.

Desktop od Novellu koncem roku

Koncem roku by měl dorazit linuxový desktop od Novellu. Mělo by se jednat o dobře integrovaný a podporovaný produkt kombinující v sobě to nejlepší z Ximianu a SuSE.

15. 9. 2004 9:42

Novell plánuje vydání desktopu koncem roku

Novell koncem roku (kolem podzimu) plánuje vydání svého linuxového desktopu a jak již dříve padlo, měl by kombinovat technologie získané koupí SUSE a Ximianu.

9. 8. 2004 11:03

Stane se Mono nejžádanější platformou pro vývoj Linuxu?

Překlad článku "Will Mono Become the Preferred Paltform for Linux Development?", který byl 11. 3. 2004 publikován serverem www.onlamp.com.

Doba čtení: 6 minut

Miguel de Icaza odpovídá pro Netcraft

Miguel de Icaza (spoluzakladatel GNOME, Ximianu a Mona) se nechal vyzpovídat pro Netcraft.

29. 4. 2004 10:28

OpenOffice a'la Ximian

Před nedávnem konečně vyšel toužebně očekávaný Ximian Desktop 2. Na anglicky mluvících serverech bylo hodně recenzí, ale žádná se detailně nezabývala tím, jak moc Ximian posunul OpenOffice blíže k uživatelům na linuxové platformě. Tak jsem se rozhodl se s vámi o tyto rozhodně zajímavé novinky podělit.

Doba čtení: 5 minut

Ximian Desktop 2

Ximian představil novou verzi svého Ximian Desktopu. XD2 je založen na GNOME 2.2, Mozille 1.3 a OpenOffice.org 1.0.3. Rozsáhlé interview s Natem Firedmanem z Ximianu přinesl OSNews. Nat je spoluzakladatelem Ximianu a víceprezidentem oddělení…

7. 6. 2003 10:09

Jakub Steiner - rozhovor s předním grafikem firmy Ximian

Dostalo se mi cti nabídnout vám myšlenky člověka, na jehož velmi sympatické dílo se možná díváte i právě teď a který, narozdíl od většiny lidí obvykle spojovaných s Open Source tvorbou, nesídlí za oceánem. Jakub "Jimmac" Steiner je Čech sídlící v Liberci a navíc je to úžasně pohodový člověk.

Doba čtení: 9 minut

Jak dopadla evoluce?

Je tomu téměř rok, co jsem se na tomto místě rozplýval nad možnostmi tehdy ještě nepříliš známeho emailového klienta Evolution, tenkrát ještě ve verzi 0.08. Před pár týdny dali vývojáři tohoto slibného projektu svým uživatelům dárek v podobě stabilní verze 1.0. Pojďme se společně podívat, jak se jim jejich evoluce vydařila.

Doba čtení: 5 minut

Ximian Evolution - silný nástroj pre pracovné skupiny?

Pred pár dňami ohlásila spoločnosť Ximian Inc. uvoľnenie balíka Ximian Evolution 1.0 pre potreby užívateľov Linuxu. Ide vlastne o veľmi mocnú aplikáciu pre správu informácií pre jednotlivcov a pracovné skupiny, ktorá integruje v jednom balíku rozsiahleho emailového klienta, kalendár s plánovačom, adresárové služby s správu úloh.

Doba čtení: 3 minuty

Evolution - Outlook pro Linux

Nedávno jsem se v rencenzi na desktopový balík Ximian Gnome zmínil o programu Evolution. Tento docela v tichosti vyvíjený program má širší ambice než být "jenom" dobrým mailerem. Chtěl by být tím, čemu se říká groupwarový klient. Tedy program, ve kterém si budete nejenom číst poštu nebo Usenet, ale i organizovat čas, uchovávat a vyhledávat kontakty a vyměňovat si dokumenty. To vše v rámci propojené pracovní skupiny.

6. 2. 2001 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Ximian - Gnome v luxusním balení

Zatímco dnes už téměř nikdo nezpochybňuje dobré postavení Linuxu na trhu internetových a aplikačních serverů, situace na poli desktopů a pracovních stanic už není tak růžová. Může za to především specifická orientace open-source programátorů, kteří se soustředí zejména na funkční vlastnosti svých programů a poněkud stranou nechávají jejich uživatelské rozhraní a dokumentaci. Je otázkou, zda-li se v této oblasti dočkáme posunu. Naději, že se tak stane dává projekt Ximian.

Doba čtení: 4 minuty