Hlavní navigace

Seriál Čtverečkové dungeony

Dnes již poměrně vzácným, ale mnohými hráči stále milovaným typem her jsou takzvané „čtverečkové“ dungeony. Ve své době byly velmi populární. V tomto seriálu se zabýváme jejich zajímavou historií.

Čtverečkové dungeony: dokončení

V závěrečné části našeho seriálu o „čtverečkových“ dungeonech se zaměříme na popis dvou známých a mezi hráči RPG i oblíbených herních sérií. Jedná se o ságu Wizardry (především o sedmý díl Wizardry VII: Crusaders of the Dark Savant) a taktéž o herní sérii Realms of Arkania.

Doba čtení: 14 minut

Herní série Might and Magic

V dnešní části článku o čtverečkových dungeonech se budeme zabývat známou, obtížnou a možná i proto v minulosti velmi oblíbenou herní sérií Might and Magic. Počátky této série sahají až do roku 1986, kdy vznikl první díl určený původně pouze pro počítače Apple II, další díly vznikaly během patnácti let.

Doba čtení: 11 minut

Nejslavnější období čtverečkových dungeonů

V úvodním článku o dungeonech jsme si popsali vývoj tohoto typu her od roku 1987, kdy vyšel slavný Dungeon Master, až do roku 1992, což je období, kdy vznikla i série Eye of the Beholder či hra Bloodwych. Dnes si popíšeme další vývoj těchto her, například Black Crypt, Ishar či Lands of Lore.

Doba čtení: 12 minut

Čtverečkové dungeony: bloudění v temných kobkách

Dnes již poměrně vzácným, ale mnohými hráči stále milovaným typem her jsou takzvané „čtverečkové“ dungeony. V roce 1987 byla vydaná legendární hra Dungeon Master, díky níž vlastně šílenství okolo čtverečkových dungeonů začalo. Doba největší slávy dungeonů trvala přibližně deset let.

Doba čtení: 12 minut