Hlavní navigace

Seriál Komiks Čeněk a Karel

Starší pravidelně nepravidelný komiks na pokud možno aktuální téma. Pokud vás nebaví svět, pobavte se alespoň s naším komiksem. Vydávání tohoto komiksu už skončilo.

Komiks: Začátek

Poslední komiks s Karlem a Čeňkem. Obvykle se na konci rekapituluje a bilancuje. My ovšem tentokrát všem příznivcům našich hrdinů ukážeme, jak to vlastně všechno bylo na úplném začátku. To budete čubrnět.

Doba čtení: 1 minuta

Komiks: Zakázané ovoce

Další sobotní komiks na veselé téma. Existují věci, o kterých se pouze vtipkuje. Pak jsou tu ale i takové, o kterých se jednoduše nesmí hovořit ani z legrace. Dokonce ani před nejlepším přítelem.

Doba čtení: 1 minuta

Komiks: Motivační program

Další sobotní komiks na veselé téma. Přístup JYD má sice něco do sebe, ale vyšší instance pro něj nějak nemají pochopení. Naštěstí ani tohle nedokáže pravého mistra rozházet.

Doba čtení: 1 minuta

Komiks: Vzdálený přístup

Další sobotní komiks na veselé téma. Že je vzdálený přístup k systému příjemná a užitečná věc asi není třeba zdůrazňovat. Dokáže ušetřit spoustu času a nejedno trauma. Někdy je to ale holá nutnost.

Doba čtení: 1 minuta

Komiks: Distro jak má být

Další sobotní komiks na veselé téma. Každý správný admin se časem naštve na všechny známé i neznámé distribuce a rozhodne se, že si vyrobí nějakou vlastní. Přesně takto se rozhodl i Čeněk, ale jednoduché to zrovna nebylo.

Doba čtení: 1 minuta

Komiks: Mistr a učedník

Další sobotní komiks na veselé téma. Je známo, že mistr a jeho učedník jsou každý na zcela jiné úrovni. Zatímco učedník se pachtí v drobnostech, opravdu zkušený mistr se nezabývá detaily. I když jsou někdy docela velké.

Doba čtení: do minuty

Komiks: Minimalismus

Další sobotní komiks na veselé téma. Každý admin i vývojář zná slovo "optimalizace". Občas je potřeba tuhle činnost prostě provádět, ať se vám to líbí nebo ne. Zmenšit, zjednodušit a zrychlit.

Doba čtení: do minuty

Komiks: Společné zájmy

Další sobotní komiks na veselé téma. Čeněk se pořád nemůže smířit s tím, že nemá přítelkyni. Karel je ovšem světák a kamarád a především má vždy k dispozici dobrou radu. Za zkoušku to přece stojí.

Doba čtení: do minuty

Komiks: Carlos a Chico

Další sobotní komiks na veselé téma. Říká se, že každý z nás ma někde na světě dvojníka, který je nám (skoro) k nerozeznání podobný. Karel s Čeňkem nejsou výjimkou ...

Doba čtení: do minuty

Komiks: Kávovar

Další sobotní komiks na veselé téma. Stále je potřeba zavádět nové a neotřelé technologie. A když vám v tom brání i sama příroda? Pak stačí vše svést na okolní vlivy, stejně to odnese někdo jiný.

Doba čtení: do minuty

Komiks: Nebýt nudný

Další sobotní komiks na veselé téma. Přednášet před skupinkou lidí není úplně jednoduché. Člověk musí mít vše pečlivě připraveno a hlavně nesmí být monotónní a nudný. Ale ... jak na to?

Doba čtení: do minuty

Komiks: Velikonoční koleda

Další sobotní komiks na veselé téma. Velikonoce jsou oslavou sadismu, alkoholu a mučících nástrojů v podobě pomlázek. Ovšem ani muži to někdy nemívají o svátcích jara jednoduché.

Doba čtení: do minuty

Komiks: Odvrácená strana řádu

Další sobotní komiks na veselé téma. Úlohou gurua není jen nacházet a ukazovat správnou cestu. Musí také někdy svým žákům ukázat, jak by mohla vypadat odvrácená strana řádu.

Doba čtení: do minuty

Péčko HOWTO

Další sobotní komiks, tentokrát na aprílové téma. Vítek dostal chuť na nějaké pořádné péčko, ale netuší, kde něco takového stáhnout. No a kam jinam byste šli, než za adminy? Jenže on je apríl ...

Doba čtení: do minuty

Komiks: Odložení Windows Vista

Další sobotní komiks na veselé téma. Asi už jste slyšeli o odložení vydání nových Windows Vista. Prý za to můžou nové funce, vylepšení tamtoho a tohohle, ale pravda je jako vždy úplně jiná. Karel s Čeňkem už tuší ...

Doba čtení: do minuty

Komiks: Bridge

Další sobotní komiks na veselé téma. Dělat správce sítě je někdy neskutečná fuška a takzvaně "makačka na bednu". Některé úkoly jsou dlouhodobé a občas se musíte jedním problémem zabývat celé dny. Třeba bridge do této kategorie jistě patří.

Doba čtení: 1 minuta

Komiks: Igor

Další sobotní komiks na veselé téma. Do firmy nedávno přišel zasloužilý veterán Igor, který si tu přivydělává nějaké drobné ke své penzi. Služba ho naučila nenechat si všechno líbit.

Komiks: Flipchart

Další sobotní komiks na veselé téma. Dnes se opět setkáme se skvělým guru JYD, který jako vždy řeší úkoly prostým, ale efektivním způsobem.

Doba čtení: 1 minuta

Komiks: Sekretář(ka) Vítek

Další sobotní komiks na veselé téma. Do firmy přichází nový zaměstnanec Vítek. Chystá se hrdě obsadit místo chief administrative officera. Velmi brzy ovšem narazí na Karla s Čeňkem.

Komiks: Zlepšovák

Další sobotní komiks na veselé téma. Karel před šéfem opravdu zabodoval. Podařilo se mu zvýšit výkonnost úřednic o 12.5 %! Jak jen to ten Karel dělá?

Doba čtení: do minuty

Komiks: Chlapský přístup

Další sobotní komiks na veselé téma. Čeněk se trápí, protože má problém navázat kontakt se slečnou, která se mu líbí. Naštěstí má dobrého přítele Karla, který ví, jak na to.

Komiks: Karlův guru

Další sobotní komiks na veselé téma. Každý správný geek má svého guru, který jej vede a ukazuje mu správnou cestu světem plným nástrah, nepřátel a proprietárního software.

Komiks: Podivná hmota

Další sobotní komiks na veselé téma. Věda sice postupuje mílovými kroky, ale stále existují záhady, které se nedaří rozluštit. UFO, kruhy v obilí, JXD a ...

Komiks: Dítě

Další sobotní komiks na veselé téma. Ačkoliv si to možná řada z nich nepřipouští, největším strašákem adminů nejsou právníci, uživatelé ani hekři. Je to něco mnohem menšího a zákeřnějšího.

Komiks: Spam

Další sobotní komiks na veselé téma. Spam, spam, spam. Trápí nás všechny, ale Karla o to víc, že nedokáže nastavit firemní filtr tak, aby správně fungoval. Prostě ty maily neodfiltruje a neodfiltruje.

Komiks: Zmatená slečna

Další sobotní komiks na veselé téma. Uživatelé se nechají zmást každou maličkostí. Stači vyměnit ikony, klávesnici nebo myš a malér je na světě. A co teprve, když se změní správce sítě.

PF 2006

Do redakce nám dorazilo krásné přání do nového roku od našich čtenářů Čeňka a Karla. Protože je oba znáte, nemohli jsme vám jej nevyfotit a neukázat.

Doba čtení: do minuty

Komiks: Vánoční projekt

V dnešním vánočním komiksu se podíváme, jak tráví svůj volný čas Čeněk a Karel. Rozhodli se, že se pokusí realizovat svůj doposud největší projekt.

Doba čtení: do minuty

Komiks: Návštěva helpdesku

Další sobotní komiks na veselé téma. Čeněk se snaží zprovoznit svůj nový 3G mobil. Nějak se mu to ale nedaří a tak se vydá na návštěvu helpdesku.

Komiks: Nesmělé začátky

Další sobotní komiks na veselé téma. Každý nějak začínal a ani Karel není výjimka. Dnes vzpomíná na své první místo správce sítě.