Hlavní navigace

Seriál Vzdělávání v IT

IT je velmi rychle se rozvíjející obor a současně se změnami se posouvá také důležitost formálního vzdělání a přístup zaměstnanců k vysokoškolským titulům. Jak se pracuje lidem v IT? Závisí jejich práce na vzdělání? Proč chybí některé konkrétní obory?

Vzdělávání v IT: české školy a technologické novinky

Už jsme psali o tom, jaké vysoké školy u nás existují, co si o nich myslí studenti a jaké technologie právě frčí. Teď to trochu spojíme a podíváme se na to, jak si ve školách stojí žhavé novinky posledních let jako cloud, big data, 3D tisk, kryptoměny apod. Kurzy už jsou, ale specializované obory chybí.

Roman Bořánek

23. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vzdělávání v IT: co dnes frčí? Java a cloud

V předchozích dílech už byla řeč o tom, kde a jak se vzdělávat. Teď bychom se měli podívat i na to, jaké technologie se vlastně učit. Pokud chcete být v IT úspěšní a dobře platově ohodnocení, měli byste sledovat trendy a pokud možno si osvojovat nové a atraktivní technologie. Jaké to jsou?

Roman Bořánek

11. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vzdělávání v IT: moc teorie, málo praxe, říkají studenti

Pokud se bavíme o vzdělávání IT, nejde se nezeptat těch, kterých se týká nejvíc – studentů. Ptali jsme se jich na to, jak hodnotí výuku, její efektivnost nebo na to, zda při škole zvládají i pracovat. Studium jim přijde obtížné a kvalita kurzů se podle nich liší. Také jim vadí přebytek teorie nad praxí.

Roman Bořánek

30. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vzdělávání v IT: studovat můžete nejen na univerzitě

Vysoké školy jsou obecně stále považovány za nejlepší způsob vzdělávání. Není to však způsob jediný. Do vzdělávání čím dál víc fušují i soukromé firmy nabízející nejrůznější kurzy. A když nejsou peníze, tak můžete jen sednout k internetu a studovat z obrovského množství zdrojů. Třeba i těch z MITu.

Roman Bořánek

16. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vzdělávání v IT: informatika se učí všude, specializované obory nikoliv

Pokud v ČR chcete studovat IT, možností je opravdu mnoho. Alespoň jeden informatický obor už nabízí téměř každá vysoká škola a navíc u nás existuje přímo několik IT fakult. Jak se v tom množství roztodivných oborů ale vyznat? A co potřebujete k přijímačkám? To se pokusíme vysvětlit v tomto článku.

Roman Bořánek

9. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vzdělávání v IT: mzda je nadprůměrná, rozhoduje vzdělání

Seriál o vzdělávání v IT nelze začít jinak, než průzkumem trhu. Než se podíváme na to, jak a kde studovat, musíme zjistit proč. Práce v IT je dlouhodobě považována mezi ty nejperspektivnější. Je bezpečná, dobře ohodnocená a málokdo pochybuje o tom, že v budoucnu bude poptávka po IT odbornících jen růst.

Roman Bořánek

2. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut