Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (19. 4. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na klienta pro cloud od Amazonu, zahrajeme si pár her pro PSP, zkusíme rozšíření GNOME Terminalu a seznámíme se s jedním databázovým serverem.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (12. 4. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na správce dynamických IP adres, vytvoříme vlastní GNOME Shell rozšíření, budeme sledovat vývoj kurzů kryptoměn a nakonec si představíme rychlejší alternativu za npm.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (5. 4. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nového PIM/emailového klienta pro KDE, pohrajeme si s jasem monitoru, zahrajeme si pár MUD her a vyzkoušíme jedno NAS řešení.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (29. 3. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro zápis metadat, vyzkoušíme fork tmuxu pro sdílení terminálu, budeme analyzovat signál rádiových přijímačů a nakonec přečteme data v rámci testu.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (22. 3. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si bezztrátově sestříháme video, nainstalujeme Android na PC, podíváme se na vícejazyčné vstupy do unixových systémů a stáhneme si torrenty.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (15. 3. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro nahrávání obrazovky, vyzkoušíme twitterového klienta, vybereme segmenty textu pomocí regulárních výrazů a nakonec vyzkoušíme programovací CAD.

Doba čtení: 2 minuty

Softwarová sklizeň (8. 3. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se postaráme o svůj zrak, vytvoříme pár responzivních e-mailů, vyzkoušíme jeden CSV editor a trošku si zachatujeme po intranetu.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (1. 3. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na Git nástroj s GUI, vygenerujeme 3D model ze série fotek, vytvoříme algoritmus obrazového zpracování a nakonec vyzkoušíme firmware a rozhraní pro konfiguraci routeru.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (22. 2. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes vyzkoušíme zkrášlenou příkazovou řádku, podíváme se na jeden zajímavý forenzní nástroj, připomeneme si jeden dobře známý skriptovací jazyk a nezapomeneme taky na jedno alternativní linuxové jádro.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (15. 2. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na skener čárových kódů, vytvoříme webové stránky, budeme analyzovat malware v izolovaném prostředí a nakonec pošleme videa do archivu.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (8. 2. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si přečteme nějakou dokumentaci pro vývojáře, podíváme se na předpověď počasí, vyzkoušíme alternativní operační systém pro servery a zopakujeme si algebru.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (1. 2. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na emulátor terminálu akcelerovaný GPU, vytvoříme si RPM balíček, budeme vytvářet simulace obvodů a nakonec převedeme ttyrec do GIF.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (25. 1. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na jednoduchý http server, přečteme si pár komiksů, připojíme se na vzdálenou plochu a zkusíme si jeden skriptovací jazyk.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (18. 1. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro práci s POSIX souborovými systémy, budeme sledovat streamy na Twitchi, ukládat poznámky a nakonec si vytvoříme screenshot obrazovky.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (11. 1. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se pokusíme rozchodit starší železo, zahrajeme si „šachy“, upravíme si obrázky a zkusíme obsluhu cloudu od Amazonu.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (4. 1. 2017)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na paketového sniffera, budeme pracovat s balíčkovacím systémem npm, vyzkoušíme utility pro monitorování procesů a nakonec zazálohujeme data pomocí kontrolních součtů.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (28. 12. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vytvoříme vektorovou grafiku, dáme dohromady nějaký ten výkres, zkusíme třetí nejpoužívanější emulátor a podíváme se na distribuci s alternativním balíčkovacím systémem.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (21. 12. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro optimalizaci systému, budeme testovat rychlost disku, vyzkoušíme audio syntetizér a nakonec si naskenujeme a uložíme obrázky.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (14. 12. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vytvoříme nějaký ten 3D model, podíváme se na svoje fotky v retro módu, naordinujeme si povinné přestávky a připojíme se na VPN.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (7. 12. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na účetnický software, budeme vyhledávat soubory, vyzkoušíme aplikaci pro rozpoznávání odstínu a nakonec si nastavíme a naplánujeme zálohy přes rsync.

7. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (30. 11. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na jeden velice alternativní webový prohlížeč, oprášíme nějaké ty staré hry, prověříme si formáty souborů i kvalitu videa.

30. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (23. 11. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na cestu datagramu sítí na geografické mapě, vyzkoušíme emulátor IBM PC, budeme pracovat s MySQL databázemi a nakonec se necháme upozorňovat na přestávky při sezení u PC.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (16. 11. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vytvoříme prezentaci v jazyce Markdown, podíváme se na provoz na síti, upravíme nějaké to video a stáhneme si webovou stránku.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (9. 11. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na pohledný Markdown editor, budeme komunikovat přes Telegram, vyzkoušíme alternativu za superswitcher a nakonec nahrajeme nebo stáhneme soubory z MEGA.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (2. 11. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zmenšíme pár obrázků, vrátíme se do školních lavic, nastavíme poštovní server a upravíme pár binárek. Nebude chybět ani blbinka.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (26. 10. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na wrapper pro Wunderlist, uložíme hesla, vyzkoušíme paletu barevných odstínů Material designu a nakonec překódujeme video soubory.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (19. 10. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se v Chromiu úplně zbavíme závislosti na Googlu, zkusíme si zálohovat svůj disk, nastreamujeme pár videí a ochutnáme trochu molekulární dynamiky.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (12. 10. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na návrhář GUI, zobrazíme vizualizaci využití disku, propojíme Raspberry Pi s audio systémem a nakonec si představíme správce úkolů a času.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (5. 10. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme virtualizaci, podíváme se na rychlé vyhledávání, odvysíláme pár videí a seznámíme se s databázemi.

Doba čtení: 1 minuta

Softwarová sklizeň (28. 9. 2016)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se zblízka podíváme do kosmu, budeme zachytávat obrázky ze síťového trafficu, podíváme se na správce záložek a nakonec zmenšíme velikost fotek.

Doba čtení: 1 minuta