Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft: bojovník středu? od Yeti - Aha, takze to, ze se nejaky vyrobce nesnazil...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 3. 2005 7:44

    Yeti (neregistrovaný)
    Aha, takze to, ze se nejaky vyrobce nesnazil umistit svuj ovladac na instalacni CD Windows, je chyba microsoftu, ale ze se nejaky vyrobce neobtezuje vygenerovat binarky sveho programu pod jinou distribuci je problem toho vyrobce? Tak to je opravdu dost nezavisle tvrzeni :-) Jakykoli server musim instalovat pomoci instalacni diskety, protoze ovladacu diskovych poli je cela rada a predevsim se aktualizuji. Microsoft generuje cdcka jednou, dvakrat za zivotni cyklus systemu a ja chci na produkcnich serverech samozrejme aktualni ovladace. Ovsem vsechny ty percy, serveraidy, milexy a adaptecy jsou holt podepsany a certifikovany.
    Co ma ale tohle spolecneho s puvodnim tvrzenim, ze jsou windows blbe napsane a ze obsahuji kradeny open source kod? Ma snad nektery sqely opensource OS podobne "problemy"? Takze minimalne tyto casti kradene nejsou. Pod pojmem "blbe napsane" bych si predstavoval, ze "blbe napsana" cast bude pomala, bude padat, bude se chovat nedeterministicky. To jsem zatim nepozoroval a ani jste mne neupozornil na misto, kde se to tak deje.
    Jak vam prosim chatraji windows kdyz je ani nespoustite? Nebo je to spis tak, ze mate na disku linux a windows a kdyz si chcete zahrat nejakou hru, nebo pustit hudbu nebo film, nebo nainstalovat nejakou share-free blbinu tak spustite windows? A jinak "pracujete" v linuxu?
    Filesystem (vy myslim oznacujete pojmem filesystem adresarovou strukturu) je v kazdemm unixu (a jeho klonu) trosku jiny. Jedine co jakz takz zustava je to /etc a /bin. Ale podivejte se na linux (ruzne distribuce=do jiste miry jina adresarova struktura), freebsd=opet jina struktura, solaris=opet jina struktura. O konfiguraci (staci jen mezi ruznymi distribucemi linuxu) ani nemluve. Mandrake a fedora jsou naprosto genialni-ted jsem onehda potreboval pop3 - z grafiky se mi proste nepovedlo ho donutit, aby se mi objevil v seznamu sluzeb, ktere chci po startu spustit. Musel jsem do konzoly a tam rucne pres nejake dementni vi editovat stejne dementni konfiguraky. Stejneho demona jednou spoustim z inetd, podruhe xinetd, potreti z rc.x scriptu.... Chci pouzivat napr. pop3 demona, nejakeho si oblibim (no, to snad ani nejde) a abych ho rozjel na jine distribuci, tak je to tak na pul dne patrani, stahovani, kompilace.... To asi nepovazujete za neprofesionalni.
    Systemovou podporou jsem mel na mysli v tomto pripade lidi, kterym obcas zavola nejaky uzivatel, ze ma takovy a makovy problem. Tito lide se snazi jeho problem vyresit telefonicky, protoze je to jednak levnejsi a jednak mnohdy jedina moznost. Pokud by byl system tak otevreny, ze si user muze pri instalaci zvojit uplne vsechno vlastni, technicka podpora by nemela sanci problemy resit, protoze se proste s uzivatelem nedomluvi. Ono uplne staci, kdyz si nejaky blbec aplikuje nejake barevne tema a uz vam vsechno trva 2x tak dlouho...:-(