Výrobci PC notebooků se možná vrhnou opačnou cestou. Ušetřit každý cent a udělat PC notebooky naopak horší. Aby nahrabali aspoň nějaký zisk, než trh PC laptopů padne:
"HP a Dell zakazují HEVC na svých počítačích"
https://www.root.cz/zpravicky/hp-a-dell-zakazuji-hevc-na-svych-pocitacich/
Hlučnější větrák, throttling CPU a GPU, kratší výdrž na baterii, horší plasty, displej sice IPS, ale nekalibrované barvy s pokrytím 65 % NTSC, IPS bleeding, svítivost 250 nit, mizerné repráčky, mikrofon, klávesnice, trackpad, ...
No a kdyby náhodou nějaký výrobce PC notebooků ho udělal lepší, tak je tu problém Windows 11. Kdo nevěří, jak je ten systém náročný, může na stejný hardware nainstalovat Desítky nebo Linux.
11. 4. 2026, 20:14 editováno autorem komentáře
.... myslím, že rozhodně nemáte pravdu, výprodejové ceny MB Air jsou pořád o dobrých 40 % vyšší než základní cena MB Neo, a základní cena je cena pro studenty, která je v ČR přímo od Applu 14.200,- Kč s DPH. Navíc, opravitelnost MB Neo a Airu je na diametrální odlišné úrovni. Neo je v podstatě modulární počítač/mobil s velkou obrazovkou a baterií.
A že "něco" nemá AI ve výbavě nebo jen omezeně už je velikou výhodou. Ono celá ta AI bublina je jen a jen o ohlupování lidí a vytváření jejich návyku na vlastní neznalost a hloupost. Spousta dnešních "nadějných a mladých" si totiž myslí, že nepotřebují vlastní znalosti a dovednosti a že je na vrchol světa přivede AI. Bohužel, hlupáků je plný svět a rádi se nechávají klamat.