Hlavní navigace

Náhled na výkon vývojové verze Reiser5

12. 4. 2022

Sdílet

NVME SSD Autor: Depositphotos

ReiserFS sice pomalu, ale jistě, míří ven z linuxového jádra a Reiser4 se do něj nikdy nedostal, někdejší zaměstnanec Hanse Reisera / společnosti Namesys, Edward Shishkin pokračuje v pozvolném vývoji nástupce, souborového systému Reiser5. Nyní zveřejnil výkonnostní měření nejnovějšího snapshotu.

Nově Reiser5 umí fungovat s jádrem Linux 5.16. Edward Shishkin přidal také měření výkonu na sice na dnešní dobu relativně průměrném, přesto slušném stroji (Core i7–7700, 16GB RAM a čtyři různá SATA SSD). Detaily o škálování výkonu Reiser5 v jednotlivých režimech lze vyčíst z jeho příspěvku v mailing listu vývojářů ReiserFS. Edward Shishkin k tomu připomíná Wiki záznam projektu Logical Volumes Background, který podrobně popisuje, jak to s logickými svazky vlastně Reiser5 má.

Prozatím ale stále platí, že Reiser5 je spíše pro experimentátory a nelze jej doporučit běžnému uživateli, zejména pokud mu záleží na jeho datech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.