Hlavní navigace

Nový registrační systém domény CZ už za pět dní

25. 9. 2007

Sdílet

Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, spustí 1. října 2007 v 10:00 hodin nový registrační systém pro správu domény CZ. Konverze dat ze současného registračního systému a zprovoznění systému nového se uskuteční během třídenní odstávky registrací domén CZ od 28. do 30. září. Během odstávky nebude možné registrovat nové domény CZ ani nijak operovat s doménami již registrovanými. Zároveň bude pozastaveno i vyřazování expirovaných domén CZ ze zóny. Odstávka registračního systému nijak neovlivní provoz českého internetového prostoru.

Nový registrační systém pro správu domén CZ a ENUM vyvinuli a spravují zaměstnanci sdružení CZ.NIC. Od 1. října přebere sdružení CZ.NIC kompletní správu celého registru od outsourcingového partnera, který za provoz již dále nebude odpovídat. Přechod na nový registrační systém bude znamenat především vyšší efektivitu registru a podstatně nižší náklady na jeho provoz.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2007 12:17

  Chap (neregistrovaný)
  koukal jsem ze firma active24 uz z toho zacala tezit v reklamni kampani :)
  Ale asi dobre, jen se divim ze u jinych registratoru se jeste nic moc nedeje.
 • 25. 9. 2007 13:18

  ondra (neregistrovaný)
  správu = zprávu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.