Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (16. 6. 2021)

16. 6. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme správce poznámek, vytvoříme a rozpohybujeme sprajty, stáhneme a spárujeme titulky s video souborem a nakonec se zbavíme problémů se sdílením obrazovky.

NoteKit

NoteKit je aplikace pro zapisování poznámek ve strukturované podobě. Obsah je ukládán ve formátu Markdown, lze jej organizovat do složek a podsložek, které je možné procházet přímo v okně v postranním panelu; a tam, kde nestačí dostupné nástroje, lze použít tužku a kreslit pomocí myši nebo dotykem.

github.com/blackhole89/notekit

LibreSprite

LibreSprites je aplikace pro tvorbu a animaci sprajtů (sprites). Podporuje úpravu více sprites najednou, umožňuje používat předpřipravené nebo vlastní palety, díky kreslení v režimu dlaždic lze snadno kreslit různé vzory a textury, nechybí nástroje pro vyplnění obrysů nebo stínování.

www.libresprite.org/, 1.0-dev

QNapi

QNapi umožňuje stahovat a párovat titulky s video soubory. Podporuje výběr cílového formátu (SRT, mDVD, TMP, MPL2), ruční volbu titulků v případě nalezení více variant, hromadné stahování titulků či post-processing (např. změna kódování, nastavení oprávnění).

qnapi.github.io/, 0.2.3

screego

screego umožňuje sdílení obrazovky ve vysokém rozlišení a s nízkou latencí tam, kde selhávají komplexní korporátní aplikace. Je určen zejména pro vývojáře, kde kvalita přenosu stojí na prvním místě. Software pro zachycování a streamování videa využívá WebRTC.

CS24_early

screego.net/, 1.4.0

Blbinka

Internet při dlouhých, zejména zaoceánských letech, je stále poměrně futuristická záležitost. Nebo ne?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku