Hlavní navigace

Útok na Visa.com byl vystopovatelný

13. 12. 2010

Sdílet

Minulý týden jsme vás informovali, že servery Visa.com podlehly DDoS útoku, vyvolaného ze strany fanoušků Wikileaks. Skupina DACS z jedné univerzity v Nizozemí se na celý incident podívala a v laboratorních podmínkách si útok vyzkoušela. Za tím stojí skupina, který si říká Anonymous, ale podle DACS šlo o velice jednoduše vysledovatelný útok, takže samotná akce s jejich jménem neměla mnoho společného. Zajímavou zprávu, která vše do detailu popisuje, najdete na simpleweb.or­g (PDF). Jenom doplním, že stejný útok byl veden i proti serverům firem MasterCard a PayPal.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 12. 2010 13:40

  Ed (neregistrovaný)

  Pekne zpracovane? Ale houby, spis to vypadalo jako navod na pouzivani tech nastroju. A zda je mozne detekovat pouziti konkretne toho nastroje LOIC (coz by vyrazne zhorsilo moznost se vymlouvat na virus apod.) tam neni zmineno vubec. Je to fakt zprava o nicem.

 • 14. 12. 2010 15:20

  Tom (neregistrovaný)

  pointa zprávy je upozornit na to, že používání nástroje LOINC je zpětně vystopovatelné k útočníkovi a tedy varování o možném porušení právních norem uživatelem LOINC..

  Citace:

  4 Is the Anonymous group really anonymous?
  The time when hacking was an activity for a small elite is by now far away. The
  LOIC tool has shown that potentially anyone, more or less expert, can take part in a cyber operation from its own computer. It is out of the scope of this report to investigate where to draw the line between cyber-activism and cyber-crime, but it is clear that playing this game can put you in a legally uncertain position [7].

  In the LOIC FAQ we read:

  Q: “Will I get caught/arrested for using it?”
  A: Chances are next to zero. Just blame you have a virus, or simply
  deny any knowledge of it.

  We would like to rephrase the question as: is it technically feasible to identify a participant in the Anonymous operation? The answer depends on two factors: the tool and the generated data.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.