Hlavní navigace

Uvolněno Capistrano 2.0

9. 8. 2007

Sdílet

Po několika testovacích verzích bylo nyní definitivně uvolněno Capistrano 2.0. Capistrano je nástroj určený hlavně na deployment aplikací psaných v Ruby on Rails, i když jeho využití může být mnohem širší a na své si tak mohou stejně dobře přijít třeba uživatelé oblíbeného pythonního webového frameworku Django, případně dalších vývojových nástrojů.

Hlavními novinkami v nové verzi je podpora namespace pro různé úkoly, což s sebou logicky nese nižší pravděpodpobnost kolizí jmen a také byly přidány strategie nasazování jako například export, copy, tar/gzip a další. Dále byl přidán skript capify, který generuje minimální Capfile, a to nejen pro Rails.

Pokud se chcete dozvědět více, doporučuji si přečíst základní tutoriál ke Capistranu, používání Capistrana s Rails nebo můžete navštívit jeho domovskou stránku. O druhé verzi Capistrana se rozepsal i jeho autor, Jamis Buck.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Jakub Šťastný byl v letech 2007 až 2008 redaktorem serveru Root.cz. Mezi jeho zájmy patří Linux, programování a typografický systém TeX.