Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (23. 12. 2020)

23. 12. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na obchod s Flatpak aplikacemi, řekneme si o otevřené platformě pro řízení procesů, seřadíme si své oblíbené recepty a vyzkoušíme linuxového klienta pro MS Outlook a Office 365.

Souk

Obchod s Flatpak aplikacemi napsaný od nuly v GTK4 a Rust. Samotné jméno „souk“ pochází z arabštiny a znamená „tržiště“. Nabízí klasické prostředí, ve kterém na pár kliků můžete procházet, instalovat, odstraňovat a aktualizovat aplikace. Kromě linuxových počítačů funguje i na mobilních platformách jako PinePhone, PineTab nebo Librem 5.

gitlab.gnome.org/haecker-felix/souk, 1.1.1

Apache Airflow

Otevřená platforma pro řízení pracovních procesů. Její vývoj začal v říjnu 2014 u Airbnb, kde bylo potřeba řešení pro zvládnutí tohoto rostoucího byznysu. Každý proces je definovaný jako kód, čímž se stává lépe udržovatelný, verzovatelný a testovatelný.

airflow.apache.org, 2.0

Birds Kitchen

Desktopová aplikace pro správu databáze receptů. Svá oblíbená jídla si můžete setřídit podle kategorií, hodnocení, ingrediencí nebo svých vlastních preferencí. Má líbivé rozhraní s výběrem grafických témat. V receptu můžete před tiskem dle libosti měnit poměr ingrediencí. Recepty lze ukládat jak na pevný disk, tak do cloudových úložišť.

tenbirds.online/birdskitchen, 0.7.3

Owatron

Linuxový emailový klient pro Microsoft Outlook a Office 365 postavený na Electronu. Kromě práce s mailem přidává ještě notifikace, kontrolu pravopisu, podporu kontextového menu a integraci do oznamovací oblasti. Zatím je k dispozici jen v angličtině a němčině, v plánu je ale překlad do dalších jazyků stejně jako přidání dalších funkcí.

skoleni

github.com/roggenbrot/owatron, 0.3.0

Blbinka

Taky vám vrtají hlavou důvody nedostatku elektroniky na trhu? Je tu jedna konspirační teorie, která by ho vysvětlovala.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.