Hlavní navigace

Online demostrace proti softwarovým patentům

Tisková zpráva

Dne 1.9.2003 se bude v Evropském parlamentu projednávat návrh zákona, který by v Evropské unii legalizoval softwarové patenty. Jelikož je legalizace softwarových patentů velká hrozba otevřenému software, koná se 27.8.2003 v Bruselu demonstrace proti softwarovým patentům v Evropské unii.

Svůj nesouhlas s legalizací softwarových patentů můžete vyjádřit také tzv. online demonstrací. Dne 27.8.2003 uzavře své WWW stránky mnoho organizací. I Vy se můžete přidat!

CZLUG nesouhlasí s legalizací softwarových patentů a podpoří online demostraci proti softwarovým patentům uzavřením WWW stránek www.linux.cz a www.debian.cz dne 27.8.2003. CZLUG vyzývá všechny, kterým není vývoj otevřeného software lhostejný, aby se k demostraci také připojili. Je-li pro Vás úplné zablokování přístupu k Vašim WWW stránkám příliš velké omezení, můžete na blokovací stránce uvést odkaz na Vaše původní stránky. Pokud ani takové řešení není pro Vás přípustné, můžete umístit na svých WWW strankách alespoň odkaz na stránky protestu. Důležité je, abyste o své účasti v protestu informovali registrací na výše uvedené stránce „Online Demo Partners Websites“. CZLUG současně upozorňuje na možnost podpisu petice proti legalizaci softwarových patentů.

Za CZLUG
Marcel Kolaja
člen výboru CZLUGu

O CZLUGu

České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG) je zájmové sdružení uživatelů Linuxu zejména z České republiky. Další informace, jako jsou stanovy, přihláška za člena a podobně, jsou dostupné na adrese www.linux.cz/czlug.

Našli jste v článku chybu?
16. 9. 2003 17:04
Kryšpín (neregistrovaný)

vidím to bledě, tak trochu mi bylo dovoleno nahlédnout do toho, jak se patentují léčiva. Pokud nejste gigantická společnost nemáte žádnou šanci, i když něco nového vytvoříte. Ani podnik typu Léčiva a že nevydělávají málo, si dnes nemůže vyvinout a patentovat nějaké léčivo (tedy vyvinout třeba i ano, ale následné studie a řízení, jsou tak nákladné, že prostě nemůže). Krom toho si ty velké firmy dnes patentují všechny možné i nemožné postupy k získání té dané látky ve snaze každému zabránit v …

16. 9. 2003 16:20
Kryšpín (neregistrovaný)

No zdroják jistě ne, ale s tím vzhledem bude sporné, co je a co už není kopie, pokud se bude patentovat myšlenka, idea, .. návrh, tak to se bude těžko posuzovat ...