Hlavní navigace

Online demostrace proti softwarovým patentům

26. 8. 2003
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dne 1.9.2003 se bude v Evropském parlamentu projednávat návrh zákona, který by v Evropské unii legalizoval softwarové patenty. Jelikož je legalizace softwarových patentů velká hrozba otevřenému software, koná se 27.8.2003 v Bruselu demonstrace proti softwarovým patentům v Evropské unii.

Svůj nesouhlas s legalizací softwarových patentů můžete vyjádřit také tzv. online demonstrací. Dne 27.8.2003 uzavře své WWW stránky mnoho organizací. I Vy se můžete přidat!

CZLUG nesouhlasí s legalizací softwarových patentů a podpoří online demostraci proti softwarovým patentům uzavřením WWW stránek www.linux.cz a www.debian.cz dne 27.8.2003. CZLUG vyzývá všechny, kterým není vývoj otevřeného software lhostejný, aby se k demostraci také připojili. Je-li pro Vás úplné zablokování přístupu k Vašim WWW stránkám příliš velké omezení, můžete na blokovací stránce uvést odkaz na Vaše původní stránky. Pokud ani takové řešení není pro Vás přípustné, můžete umístit na svých WWW strankách alespoň odkaz na stránky protestu. Důležité je, abyste o své účasti v protestu informovali registrací na výše uvedené stránce „Online Demo Partners Websites“. CZLUG současně upozorňuje na možnost podpisu petice proti legalizaci softwarových patentů.

CS24_early

Za CZLUG
Marcel Kolaja
člen výboru CZLUGu

O CZLUGu

České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG) je zájmové sdružení uživatelů Linuxu zejména z České republiky. Další informace, jako jsou stanovy, přihláška za člena a podobně, jsou dostupné na adrese www.linux.cz/czlug.

Byl pro vás článek přínosný?