Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (1. 11. 2017)

1. 11. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se potopíme s Linusem Torvaldsem, podíváme se na program pro správu firmy, vyzkoušíme si modelovací software a vytvoříme si diskuzní fórum.

Subsurface

Za tímto programem stojí samotný „otec Linuxu“ Linus Torvalds, kterého frustrovalo, že pro jeho oblíbený operační systém neexistuje žádná dobrá aplikace pro potápěče. Vytvořil proto tento projekt, který uživatelům poskytuje možnost vést si záznamy o svém potápění, ať už se potápějí s jednou nebo více nádržemi se vzduchem, TriMixem nebo Nitroxem. Při pořizování nového záznamu je možné zadat místo, čas, oblek, viditelnost, hloubku, partnera, teplotu nebo svoje vlastní poznámky. Program má podporu GPS, takže dokáže automaticky přiřadit místo ponoru.

subsurface-divelog.org, 4.7.1

FabariaGest

Manažerský software, který vám pomůže zorganizovat obchodní aktivity vaší firmy. Díky němu můžete jednoduše a intuitivně spravovat faktury, ceny, produkty, zákazníky a další obchodní záležitosti. Díky struktuře databáze je vyhledávání položek v archivu jednoduché a rychlé. Své dokumenty o zákaznících, dodavatelích, objednávkách, seznamu majetku atd. můžete exportovat do všech běžně používaných formátů (.csv, .xls, .pdf).

github.com/kratos83/FabariaGest, 2.0

MathMod

Matematický modelovací software, který vizualizuje a animuje implicitní a parametrické plochy. Jedná se o kompletně přepsaný K3DSurf s mnoha přidanými funkcemi a optimalizacemi. Podporuje 3D a 4D vykreslování a animaci, ukládání ve formátu OBJ, práci s Json skripty, export K3DSurf (.k3ds) do MathMod (.js), výpočet za použití více procesorových jader a spoustu dalších funkcí. Jeho rozhraní se snaží být co nejjednodušší a k dispozici je i rozsáhlá knihovna příkladů.

sourceforge.net/projects/mathmod, 6.1

Simple:Press

Jedná se o poměrně dobře integrovaný, jednoduchý a rychlý doplněk pro WordPress, který vám umožní si jednoduše vytvořit své vlastní internetové fórum. Je poměrně flexibilní a podle vašich požadavků zvládne vytvořit jak soukromé fórum, tak rozsáhlou arénu pro výměnu názorů. Samozřejmostí je i nastavení vzhledu diskuzního fóra na míru. Dokáže naprosto bez problémů komunikovat s dalšími moduly WordPressu, jako jsou Slack, ShareThis, BuddyPress a další.

CS24_early

simple-press.com, 5.7.5.1

Blbinka

Konspiračních teorií je v dnešní době víc než dost. Lidé už pomalu odmítají uvěřit jakékoli oficiální informaci. Co ale někteří lidé dokáží zpochybnit, nad tím zůstává i rozum Mikuláše Koperníka stát.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.