Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (1. 2. 2017)

Jiří Sluka

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na emulátor terminálu akcelerovaný GPU, vytvoříme si RPM balíček, budeme vytvářet simulace obvodů a nakonec převedeme ttyrec do GIF.

Alacritty

Terminálový emulátor akcelerovaný za pomoci GPU. Jeho cílem není nic jiného, než poskytnout maximální rychlost a především nejít cestou ostatních emulátorů, které si získávají na oblibě vychytávkami pro usnadnění práce (např. taby pro přepínání mezi relacemi). Naopak vývojáři očekávají, že zájemci v tomto případě využijí výhod terminálového multiplexeru.

blog.jwilm.io/announcing-alacritty/

RPM Builder

Jednoduchá aplikace s GUI, která pomůže s vytvořením RPM balíčku ze zdrojových binárních souborů. Umožňuje nastavit několik základních parametrů, včetně názvu balíčku, verze, vydání, krátkého a dlouhého popisu, licence, domovské stránky projektu, požadavků sestavení, změn (changelogu) a nakonec samotných souborů.

sourceforge.net/projects/ja­varpmbuilder/

Qucs-S

Simulátor elektronických obvodů, který kombinuje výhody SPICE simulátoru a jednoduchého grafického prostředí Qucs. Ačkoliv byl celý projekt navržen tak, aby plně spolupracoval se SPICE modely, je taky zpětně kompatibilní s Qucs. Program integruje základní komponenty SPICE (RCL, BJT, MOSFET, JFET, MESFET, switche) i pokročilejší součásti elektronických obvodů. Nabízí přímou podporu SPICE Modelcards a SPICE sekcí (.IC, .NODESET).

ra3×dh.github.io/, 0.0.19

ttygif

Nástroj pro převod nahrávek terminálu ve formátu ttyrec do animace (GIF). Jde o alternativní verzi ttyplay, která dokáže celou nahrávku rozebrat do jednotlivých snímků a vytvořit z nich klasický GIF soubor.

github.com/icholy/ttygif, 1.4.0

Blbinka

Už i ryby se mohou dopravovat tam, kam je potřeba. A akvárko přitom neopustí.

Našli jste v článku chybu?
1. 2. 2017 10:08
daks (neregistrovaný)

to je sranda, zrovna jsem kvůli ssh nedávno začal používat screen a teď asi přejdu na tmux, když na něj sklizeň tak pěkně odkazuje... ;)

1. 2. 2017 16:40
bramburek (neregistrovaný)

no taky moznost, jenze kdyz na lokale pouzivam byobu a v nem si zavolam tohle a treba z nejakyho duvodu chci dat jeste na serveru treba sudo -i tak uz tam mam tri a je to matouci.

Nicmene je to neocenitelna vec, kdyz si prednastavite nejaky "byobu-emergency", kde mate prednastaveny okna s logama a podobnejma monitorovacima utilitkama. Jediny co, tak kdyz toho mate hodne docela to sebere neco na cpu a rameti.

Nicmene ultimatni kombinace je byobu + terminator, protoze treba v gnome-terminalu by …