Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (10. 5. 2017)

10. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na způsob pro spouštění androidích aplikací, budeme vyhledávat v textových souborech, tvořit interaktivní dokumenty a nakonec si představíme další z launcherů.

Anbox

Spouštění Android aplikací mimo mobilní telefony, tablety a různá konvertibilní zařízení už dávno nepředstavuje problém. Řešením jsou v mnoha případech emulátory typu BlueStacks nebo Genymotion. Menším úskalím je, že takové emulátory vytváří virtuální prostředí a izolují tak aplikace od zbytku systému. Anbox naopak umí spouštět mobilní aplikace nativně, jako kdyby byly desktopové.

anbox.io/

Rummage

Multiplatformní nástroj k procházení adresářů a vyhledávání v textových souborech. Podporuje při tom jak doslovná vyhledávání, tak regulární výrazy. Navíc umožňuje upřesnit výsledky pomocí filtrů, ať už specifikováním velikosti, data modifikace a vytvoření, nebo přípon. Kromě vyhledávání v textových souborech je schopen i nahrazovat obsah alternativním textovým řetězcem.

github.com/facelessuser/Rummage, 1.0.2

nteract

Aplikace pro tvorbu dokumentů tak trochu jinak. Mimo podpory Markdown je možné spouštět kousky zdrojového kódu v jazyce Python, R, Julia nebo JavaScript, a provádět tak složité výpočty nebo vizualizace. Tomu pak napomáhá i možnost použití nástroje a knihovny pro vykreslování grafů Plotly. Vestavěnou podporu vývojáři nabídli také GeoJSON formátu a javascriptové knihovně Leaflet pro vizualizaci interaktivních map.

nteract.io/desktop

Ulauncher

Další z řady mocných vyhledávačů a launcherů. Ulauncher zobrazuje výsledky v reálném čase, pamatuje si předchozí vyhledávání a zvolené výsledky, a vybírá nejvhodnější možnosti při dalších hledáních. Přizpůsobitelné klávesové zkratky, přímé načítání webových stránek ve zvoleném prohlížeči, matematické výpočty nebo nezávislost na pravopisu, s tím vším si Ulauncher tyká.

skoleni

ulauncher.io/, 2.2.0.r1

Blbinka

Kromě toho, že vítěz francouzských prezidentských voleb se překvapivě stal budoucím prezidentem Francie, se dost možná i výrazně napakoval. Z nárůstu hodnoty Bitcoinu v posledních dnech musí mít Macron radost, stejně jako na autentickém snímku s hardwarovou peněženkou Ledger Blue.

Autor článku