Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (3. 5. 2017)

3. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zavzpomínáme na hru, u níž jsme kdysi strávili dlouhé zimní večery (hlavně starší ročníky), zkonvertujeme si pár obrázků, proměníme KDE na Windows a přehrajeme si nějakou tu hudbu.

OpenRA

Svobodná implementace herního enginu strategie Command & Conquer: Red Alert. Jeho klíčovou funkcí je možnost si zahrát starý dobrý Command & Conquer: Red Alert a Command & Conquer (jedině pokud ale vlastníte jeho originální soubory). Celý je naprogramovaný v .NET a Mono a ke svému běhu využívá OpenGL knihovny. 

www.openra.net, 20170421

XnConvert

Silný nástroj umožňující jednoduchou konverzi obrázků z jednoho formátu do jiného. Soubory je možno konvertovat i dávkově a program nabízí podporu více než 500 formátů. Na konvertovaných obrázcích není problém provést základní úpravy jako jsou zvětšení nebo zmenšení, úprava sytosti, světlosti a kontrastu, rotaci nebo třeba úpravu metadat.

www.xnview.com/en/xnconvert, 1.74

XPQ4

Tento projekt vznikl za účelem přizpůsobit téma vzhledu linuxové distribuce Q4OS. Při troše snahy a šikovnosti lze ale balíček určený pro tuto distribuci rozbalit a nainstalovat na jakémkoli linuxovém (32 bit i 64 bit) systému, který používá grafické prostředí KDE. 

xpq4.sourceforge.net, 1.10

qomp

Zkratka znamená Quick Online Music Player a jedná se o aplikaci určenou k přehrávání online hudby. Podporuje služby Yandex.Music, Myzuka.ru a ProstoPleer.com. Ovládá se přes jednoduché rozhraní napsané v Qt a podporuje přehrávání z různých zdrojů (zatím pouze ty tři výše uvedené), stejně tak je možné přehrávat hudbu i z lokálního média, zvládá playlisty a spoustu dalšího.

CS24_early

qomp.sourceforge.net, 1.2

Blbinka

Albert Einstein údajně vlastnil spoustu naprosto stejných obleků, aby si nezatěžoval mozek přemýšlením nad tím, co si má vzít na sebe. Ostatním se rozhodl uvolnit mozkovou kapacitu Amazon

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.