Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (11. 5. 2016)

11. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme programovat 3D objekty, využijeme virtuálního nepájivého pole, přehrajeme si sbírku multimédií a nakonec budeme monitorovat výkon PostgreSQL serveru.

Antimony

Speciální typ CAD programu, ve kterém si můžete naprogramovat libovolný 3D model místo klasického přesouvání objektů a klikání na nástroje a funkce. Otázkou je, proč volit složitější způsob návrhu 3D grafiky, když existují jednodušší alternativy. Důvodů je hned několik. Jednak se lze naučit nebo rozvíjet schopnosti organizování myšlenek a jejich zařazování do striktního logického procesu. Dále je tu automatizování rutinních a neustále se opakujících činností v prostředí CAD softwaru. A netřeba dodávat, že v případě použití vlastního kódu lze dosáhnout téměř všeho.

www.mattkeeter.com/projec­ts/antimony/3/

BlackBoard Circuit Designer

Nástroj pro budování vlastních prototypů elektronických obvodů pomocí virtuálního nepájivého pole. Důležitou součástí je integrace se simulátorem elektronických obvodů NGSpice, využitím kterého lze prakticky ihned provést simulaci aktuálně otevřeného prototypu / schématu. BlackBoard disponuje obsáhlou knihovnou elektronických součástek s několika stovkami položek. Nelze opomenout ani přítomnost editoru symbolů.

github.com/mpue/blackboard, 1.1

QMPlay2

Multimediální přehrávač postavený na knihovnách a programech projektu FFmpeg. V základu si poradí s téměř všemi běžně používanými souborovými formáty, nabízí přehrávání streamovaného videa z Internetu, jako samozřejmost se bere možnost vložení a práce s titulky. V kupce několika widgetů je pak zahrnut manažer stahování, ekvalizér, YouTube přehrávač, vizualizátor, správce playlistu nebo přehrávač internetových rádií.

github.com/zaps166/QMPlay2, 16.05.02

pgCluu

Aplikace webového prostředí pro monitoring a audit výkonu databázového serveru PostgreSQL. Umožní získávat důležitá data ohledně provozu DB serveru, exportovat je a přehledně zobrazovat formou externího HTML souboru – s možností vykreslování grafů týkajících se důležitých ukazatelů.

CS24_early

pgcluu.darold.net/, 2.5

Blbinka

Na Kickstarteru se před pár dny objevila dost možná průlomová věc v oblasti bezdrátového internetového připojení. Novému WiFi routeru pracujícímu na 5 Ghz spektru se daří skvěle, za první dva dny získal třetinu cílových nákladů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku