Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (14. 12. 2016)

14. 12. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vytvoříme nějaký ten 3D model, podíváme se na svoje fotky v retro módu, naordinujeme si povinné přestávky a připojíme se na VPN.

Open Cascade Technology

OCCT, dříve pod názvem CAS.CADE (Computer Aided Software for Computer Aided Design and Engineering), je otevřená vývojová platforma pro 3D CAD, CAM, CAE a další. Zvládá jak modelování ploch, tak těles. Dá se v něm kreslit ve 2D a zvládá taky celkem obstojně i vizualizaci.Většina funkcí OCCT je dostupná ve formě C++ knihoven.

www.opencascade.com, 7.1.0

XnRetro

Prográmek, který umí vašim fotkám přidat retrofiltry, světelné efekty, rámečky a viněty. Ovládání je jednoduché, stačí otevřít obrázek a aplikovat efekt. Výsledný obrázek ve formátu JPG nebo PNG pak můžete rovnou sdílet přes email nebo sociální sítě.

www.xnview.com/en/xnretro, 1.29

stretchly

Nástroj pro workoholiky, který jednou za čas připomene, že je potřeba dát si pauzu. Po 10 minutách (v nastavení) přijde s nápadem udělat si malou přestávku. Během této přestávky můžete na 20 sekund zavřít oči, uvařit si kávu, zajít si na toaletu a hned jak začnete opět pracovat na PC se odpočítávání času restartuje. Program nevyžaduje instalaci, stačí rozbalit a spustit.

github.com/hovancik/stretchly, 0.5.0

Haguichi

Grafické rozhraní pro virtuální privátní síť Hamachi (LogMeIn) určené pro linuxové systémy. Snaží se být co nejjednodušší a uživatelsky co nejpřívětivější a umožňuje připojit se k síti na jediné kliknutí. Nabízí integraci do systémové lišty, vyskakovací oznamovací okna, kvalitní nápovědu, stejně tak jako přehledný a snadno tříditelný seznam sítí.

CS24_early

www.haguichi.net, 1.3.6

Blbinka

Chcete vědět, jak by asi vypadala klávesnice, kdyby existovaly počítače už v 19. století? Pořiďte si Nanoxia Ncore Retro.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.