Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (7. 12. 2016)

7. 12. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na účetnický software, budeme vyhledávat soubory, vyzkoušíme aplikaci pro rozpoznávání odstínu a nakonec si nastavíme a naplánujeme zálohy přes rsync.

PyGtk Posting

Software pro vedení účetnictví, alternativní k projektům typu Quickbooks nebo Peachtree. Vzhledem k možnostem zaznamenávání finančního toku lze zcela jasně mluvit o podvojném účetnictví, které program zvládá celkem bez problémů. Umožňuje vytvářet daňové doklady (faktury), ukládat produkty do databáze (využito PostgreSQL), zaznamenávat objednávky, ukládat informace o pohledávkách a závazcích a další akce související s podnikáním.

sourceforge.net/projects/pygtk-posting/, 0.1.5

FSearch

Utilita pro vyhledávání souborů na disku, inspirovaná myšlenkou a grafickým prostředím projektu Everything Search Engine. Nalezené soubory zobrazuje prakticky v reálném čase, nabízí podporu pro wildcard (zástupné, rozšiřovací nebo maskovací znaky) a regex (regulární výrazy), používá základní filtrování, umožňuje vyřadit z indexu specifické složky, je vybaven mechanismem rychlého řazení podle různých parametrů a nakonec potěší i lehce přizpůsobitelné rozhraní.

www.fsearch.org/, 0.1beta1

Gcolor3

Jednoduchá aplikace pro práci s barvami. Zastává funkci barevné palety, o něco zajímavější je pak schopnost rozpoznávání konkrétního odstínu pixelu kdekoliv na obrazovce. Při výběru barvy lze nastavit několik parametrů, jako je odstín nebo saturace, stejně jako poměr složek (červená, zelená, modrá) modelu RGB. Pro často používané barvy je připravena možnost uložení. Generování hex kódu je samozřejmost.

hjdskes.github.io/projects/gcolor3/

websync

Sympatický způsob pro správu rsync úloh, tedy pravidelně prováděných záloh dat. Poskytuje správce hostitelů, ve kterém lze nastavit připojení k cílovému zařízení. Ve druhé záložce jsou připraveny nástroje pro základní správu samotných úloh, od definování zdroje a cíle přes nastavení zálohovaných adresářů až po plánování a opakované provádění. Log událostí nechybí.

CS24_early

furier.github.io/websync/, 1.0.4

Blbinka

Pokud se své partnerce (partnerovi?) často ztrácíte a už máte dost popisování, kde se zrovna nacházíte, pak byste neměli váhat nad instalací Trusted Contacts od Googlu. Moment… nechce to vědět spíše on?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku