Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (15. 2. 2017)

15. 2. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na skener čárových kódů, vytvoříme webové stránky, budeme analyzovat malware v izolovaném prostředí a nakonec pošleme videa do archivu.

Barcode to PC

Multiplatformní aplikace, která z vašeho telefonu (Android, iOS) udělá skener čárových kódů. Umožní skenovat a načítat data z čárových kódů (nebo QR kódů) a odesílat je přímo do počítače připojeného ve stejné WiFi síti. Odesílání probíhá automaticky, nevyžaduje uživatelskou interakci. Data z naskenovaných kódů lze exportovat do CSV.

barcodetopc.com/

Tandem

Editor pro psaní vlastních webových aplikací, vybavený živým náhledem a podporou PHP, různých javascriptových frameworků, ale i Ruby. Všechny vizuální změny vrací zpět do editoru a aktualizuje zdrojové kódy. Umožní tak tvořit statické i dynamické webové stránky oběma způsoby – programově i vizuálně. Vývojáři slibují do budoucna i další funkce, ať už pro spolupráci, testování pomocí renderovacích enginů různých prohlížečů nebo instalaci pluginů.

tandemcode.com/

Cuckoo Sandbox

Pokročilý modulární systém pro analýzu malwaru. Poskytuje izolované prostředí pro testování škodlivého softwaru. Umožňuje analyzovat spustitelné soubory, Java applety nebo exploit dokumenty, ale i nebezpečné webové stránky. Umí stopovat API volání a obecné chování souboru. Zároveň si poradí s analýzou sítového provozu (i šifrovaného) a paměti infikovaného virtualizovaného systému s integrovanou podporou Volatility Frameworku.

cuckoosandbox.org/, 2.0-RC2

DVA-Profession

Aplikace pro dlouhodobou archivaci videa. Nabízí prostředky pro kompletní postup, od analýzy přes generování náhledových snímků a videa (MPEG) až po manuální úpravu kvality, dokumentaci procesních metadat a finální ukládání na disk.

skolení ELK

www.dva-profession.mediathek.at/, 1.0

Blbinka

Zahrát si hru na chytrých hodinkách, nebo na herních chytrých hodinkách? Kickstarter vyplodil další projekt, jehož start se povedlo zafinancovat během jediného dne.

Autor článku