Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (8. 2. 2017)

Filip Zatloukal

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si přečteme nějakou dokumentaci pro vývojáře, podíváme se na předpověď počasí, vyzkoušíme alternativní operační systém pro servery a zopakujeme si algebru.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

DevDocs

Offline prohlížeč API dokumentace pro vývojáře, který poskytuje přístup do více než 200 manuálů. Aplikace podporuje C, C++, CoffeeScript, CSS, DOM, Git, HTML, HTTP hlavičky a stavové kódy, JavaScript, jQuery, Markdown, PHP, Python, React, Ruby, SVG a další.

github.com/egoist/devdocs-app, 0.1.0

temps

Stylový meteorologický applet pro váš desktop, který nevyžaduje instalaci. Jednoduché rozhraní obsahuje informace o aktuálním počasí, teplotě, datu, času a místě a k tomu základní čtyřdenní předpověď. Příjemně překvapí animace sněhu, deště a blesků. K dispozici je také přehledný diagram znázorňující změny teplot během dne.

github.com/jackd248/temps, 0.7.0

SmartOS

Operační systém založený na projektu OpenIndiana určený pro servery. Obsahuje čtyři nejrevolučnější vlastnosti operačních systémů poslední dekády: ZFS, KVM, DTrace a Zones. Pokud tedy nechcete na svém serveru Windows, macOS, Linux ani BSD, můžete zkusit tento operační systém s jádrem Solarisu.

www.joyent.com/smartos, 20170202

Cadabra

Počítačový algebraický systém vyvíjený od roku 2001 a navržený hlavně pro řešení problémů kolem výpočtu polí. K dispozici má ovládání jak přes grafické rozhraní tak přes příkazovou řádku. Na stránkách projektu najdete spoustu manuálů, které vám pomůžou s obsluhou programu.

cadabra.science, 2.1.2

Blbinka

Amerika je země, kde můžete u soudu vždycky svést svoje chyby na ostatní. Můžete zažalovat výrobce cigaret za rakovinu, fastfood za obezitu a teď i výrobce telefonů, že vám umožnil telefonovat a psát zprávy za jízdy.