Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (16. 3. 2022)

16. 3. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes dostaneme pod kontrolu chlazení počítače, přejmenujeme si hromadně soubory, napíšeme si pár poznámek a vytvoříme si interaktivní příběh nebo textovou hru.

Coolero

Otevřená aplikace pro kontrolu a ovládání chladících zařízení. Poskytuje přehledné grafy o teplotách procesoru a grafického adaptéru. Umí nastavit výkon ventilátorů stejně jako vodního chlazení a tím regulovat teplotu celého systému. Jako bonus umí také ovládat LED podsvícení.

gitlab.com/codifryed/coolero, 0.8.3

FlareRenamer

Program pro automatizované přejmenování souborů. U vybraných souborů nebo složek umí odstranit symboly a čísla, změnit první písmeno na velké, změnit všechny písmena na velká a nebo naopak na malá, vyhledat a zaměnit znak nebo řetězec nebo dát všem souborům stejný název následovaný posloupnými čísly. Jeho použití je co nejvíce jednoduché stejně jako jeho grafické rozhraní.

sourceforge.net/projects/fla­rerenamer, 0.0.25

UpNote

Nástroj na tvorbu poznámek nově dostupný i pro Linux. Zvládá formátování textu, vkládání obrázků, vytváření odkazů mezi poznámkami, přidávání příloh a spoustu dalších funkcí. Poznámky lze pak exportovat jako ext, PDF, HTML nebo Markdown. Umí také importovat poznámky z Evernote a Simplenote.

getupnote.com, 5.13.6

Twine

Svobodný nástroj pro tvorbu interaktivních příběhů a textových her. Podporuje proměnné, box pro vstup od hráčů, smyčky a spoustu dalšího. Formát příběhu je herní engine v HTML souboru. Twine nabízí několik variant tohoto formátu, které lze použít v závislosti na zkušenostech uživatele.

CS24_early

twinery.org, 2.3.16

Blbinka

Mark Zuckerberg nedávno pohrozil, že vypne v Evropě Facebook a Instagram. Co to pro Evropu znamená?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.