Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (23. 2. 2022)

23. 2. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme Malování přepracované pomocí webových technologií, vyzkoušíme vývojářské nástroje, nastavíme zkratky pro rychlý přístup k přenosným programům a seznámíme se s přehrávačem YouTube videí.

JS Paint

JS Paint je grafický editor Malování (MS Paint) přepracovaný do JavaScriptu, dostupný jako multiplatformní program pro Linux, macOS a Windows. Je vybaven všemi známými nástroji pro kreslení objektů, výplň barvou, označení části plátna, detekci barevného odstínu, sprejování, gumování, míchání vlastních odstínů či vkládání textu.

github.com/crisdosyago/jspaint.exe, 1.0.5

DevArms

DevArms nabízí sadu nástrojů pro vývojáře. Umožňuje generovat digitální otisky, UUID, vzorový text a kontrolní součty. Podporuje převod mezi JSON a YAML, ale také mezi číselnými soustavami, velikostmi písmen nebo Base64 a ostatními typy kódování. Slouží také jako enkodér a dekodér URL nebo HTML.

github.com/qqhann/DevArms, 0.1.0

DeskCut

DeskCut je jednoduchá aplikace pro tvorbu tzv. desktop shortcuts (.desktop souborů). Pomocí těchto zkratek lze umístit přenosné programy do vyhledávání a systémových nabídek v několika rychlých krocích – nastavením názvu, výběrem ikony a definováním cesty ke spustitelnému souboru.

github.com/NayamAmarshe/DeskCut, 1.5.0

pipe-viewer

pipe-viewer je fork projektu straw-viewer, umožňující vyhledávat a přehrávač videa z YouTube. Nabízí možnost použití z příkazové řádky nebo přes grafické rozhraní (GTK+).

Tip do článku - TOP100

github.com/trizen/pipe-viewer, 0.1.8

Blbinka

Metu začala bolet střelba do vlastní nohy.